W sercu Miasta

W reprezentacyjnym gabinecie w miejskim ratuszu doszło wczoraj do sympatycznego spotkania przedstawicieli drużyn uczestniczących w Polonia Mundial 2022 z p. Prezydentem Łukaszem Borowiakiem, wiceprezydentem Piotrem Jóźwiakiem oraz Naczelnikiem Wydziału Kultury i Sportu UM w Lesznie Tomaszem Szymańskim. To już chyba będzie mundialowa tradycja, że w sercu miasta przy kawie i cieście z leszczyńskich cukierni ludzie polonijnej piłki nożnej rozmawiają o tym jak wygląda życie Polaków w innych krajach, jak organizowany jest tam sport, ale i tym co dzieje się w naszym mieście – a jak co roku można wiele o tym opowiadać. Dla nas to oczywiście satysfakcja, że nasze mistrzostwa należą dzisiaj do najważniejszych wydarzeń w Lesznie co p. Prezydent podkreślił już po raz kolejny.
Bardzo miłym akcentem było – chyba to już też tradycja – wręczenie uczestnikom pamiątkowych piłek retro – tym razem z napisem Polonia Mundial 2022. Dla części drużyn to już druga piłka do kolekcji, do Toronto i Wiesbaden miejska retro futbolówka dotrze po raz pierwszy, ale liczymy, że nie ostatni.
Kolejny ważny element spotkania w ratuszu to przekazanie umowy o wsparciu naszego klubu kwotą 40 000 zł m.in. na organizację Polonia Mundial 2022. To oczywiście efekt niesamowitej promocji naszego miasta na cały świat dzięki bezpośrednim relacjom w TVP Polonia oraz licznym informacjom w stacjach publicznych oraz komercyjnych. Bardzo dziękujemy za zaufanie i oczywiście gwarantujemy jak zawsze, że każda „złotówka” w naszym klubie zostanie spożytkowana z potrójną siłą.
Także i nasi goście wręczyli piłkarskie pamiątki naszym władzom. A ponieważ wczoraj wiceprezydent Jóźwiak obchodził urodziny to w ratuszu zabrzmiało głośne piłkarskie „Sto lat” oraz wręczono symboliczny prezent.
Oczywiście nie obyło się bez wspólnej fotografii, która będzie kolejną pamiątką po mundialowych dniach w Lesznie.