5 miejsce w Polsce

Już samo znalezienie się pośród dwunastu najlepszych zespołów kraju, można uznać za spore osiągnięcie. Występ debiutanta w dwudniowym turnieju wypadł całkiem nieźle.

Leszczynianie znaleźli się w grupie 4, razem z gospodarzem Calisią oraz Juniorem Hurtap Łęczyca. To właśnie z tymi drugimi przyszło mierzyć się biało-czerwonym w sobotę, na otwarcie. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Zdecydowanie bliżej wygranej był rywal, który dwukrotnie obijał słupek naszej bramki. Z 1 punktem na koncie przystępowaliśmy do kolejnej potyczki z kaliszanami. By myśleć o przepustce do dalszej fazy, nie mogliśmy tej potyczki przegrać. Jak się okazało później, nasz team odniósł wysokie zwycięstwo 6:1. Pojedynek miał jednostronny przebieg, a sam rezultat mógł być znacznie wyższy. W ostatecznym rozrachunku, zajęliśmy pierwszą lokatę w grupie, co dało nam awans do niedzielnego ćwierćfinału.

W nim, Poloniści występujący w barwach Futsal Leszno musieli stawić czoła, bardziej doświadczonej futsalowo, Gwieździe Ruda Śląska. Starcie było niezwykle zacięte i emocjonujące. Po 20 minutach gry, na tablicy mieliśmy wynik 2:2 i o wszystkim decydowały rzuty karne. Te, nieco lepiej egzekwowała ekipa przeciwna i to ona zameldowała się w półfinale. To jednak nie był koniec zmagań, ponieważ nastolatków czekał jeszcze bój o pozycje 5-8. Choć łatwo nie było, po ciekawej rozgrywce, triumfowaliśmy nad SCHLF Chrzanów 3:2. W ostatniej konfrontacji, ponownie na naszej drodze stanęli łęczycanie. W dosyć kontrowersyjnych okolicznościach, ulegliśmy 1:2 i zakończyliśmy zawody na szóstym miejscu.

Trofeum i złoty medal, za najlepszą drużynę w tej kategorii, wywalczył Constract Lubawa. Srebrne krążki zawisły na szyjach Gwiazdy Ruda Śląska. Z kolei na najniższym stopniu podium stanął Rekord Bielsko-Biała. Poniżej prezentujemy pełną klasyfikację oraz kadrę.

Klasyfikacja końcowa:
1. Constract Lubawa
2. Gwiazda Ruda Śląska
3. Rekord Bielsko-Biała
4. AZS UZ Zielona Góra
5. Junior Hurtap Łęczyca
6. Futsal Leszno
7. SCHLF Chrzanów
8. Drukarz Warszawa
9. Calisia Kalisz
10. TAF Toruń
11. BSF Bochnia
12. GKS Wikielec

Skład: Olejniczak, Morawiak – Terebecki, Kozibura, Jąder, Kaźmierczak, Damrych, Wulke, Stachowiak, Juśkowiak, Kryś, Nowak, Harendarz, Niemyt