AMBASADORZY POLONII czyli CO SŁYCHAĆ U WYCHOWANKÓW

Od ich gry w Polonii czasami minęło już wiele lat ale zawsze chętnie spoglądamy na to jak im się wiedzie i traktujemy jako ambasadorów naszego klubu w piłkarskim świecie.

Niewątpliwie najbardziej głośno jest ostatnio o Jakub Apolinarski, który z Leszna via Warta Poznań, Polonia Środa Wlkp. trafił do ekstraligowego Rakowa Częstochowa. To ważny okres dla popularnego „Apo”, który w miniony weekend zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej w spotkaniu z Jagiellonią Białystok. Co najważniejsze Raków wygrał to spotkanie a Kuba zebrał dobre oceny za swój debiut i po raz kolejny zwrócił na siebie uwagę piłkarskiego świata. Trzymamy kciuki i bacznie będziemy się przyglądać kolejnym spotkaniom.
Uznaną markę ma już natomiast Szymon Skrzypczak, który jest gwiazdą I-ligowej Odry Opole, do której przeszedł z Górnika Zabrze. 29-letni „Skrzypa” do dorosłej piłki przedarł się z akademii Zagłębia Lubin. Napastnik w minionym sezonie strzelił 12 bramek dla swojego klubu i ku zadowoleniu kibiców pozostał w Opolu na kolejny rok. Trenerem Szymona jest Mariusz Rumak, który w przeszłości trenował Lecha Poznań.

Na swój ekstraklasowy debiut czeka w Śląsku Wrocław Darek Szczerbal. Bramkarz, który trafił na Dolny Śląsk z Polonii przez Piasta Żmigród jak na razie pełni funkcję rezerwowego ale zbiera pozytywne recenzje za grę w sparingach i jesteśmy pewni, że już wkrótce otrzyma swoją szansę.

Kolejny sezon na niemieckich boiskach zobaczymy także Mikołaja Pujanka. W sezonie 2019/2020 wychowanek naszego klubu będzie występował w VfL Breese-Langendorf.

Jeżeli kojarzycie jeszcze może innych zawodników wychowanych w Polonii a grających w innych klubach prosimy o informację 🙂 chętnie będziemy im kibicować.