Bolesna porażka

Pierwszej porażki na własnym terenie doznali piłkarze Stainer Polonii Leszno. Nasz zespół po słabej grze uległ Pogoni Nowe Skalmierzyce 3:0.

Stawką sobotniej konfrontacji było drugie miejsce w ligowej tabeli. Przed meczem pozycja wicelidera należała do piłkarzy z Leszna. Niestety nie było tego widać na boisku, ponieważ od początku inicjatywa należała do gości z Nowych Skalmierzyc. Swoją przewagę przyjezdni udokumentowali w 13 minucie spotkania. Drobny błąd w ustawieniu Jakuba Krzyżostaniaka wykorzystał Jakub Jóźwiak posyłając piłkę tuż pod poprzeczkę. Drugą wpadkę nasz bramkarz zaliczył niespełna kwadrans później. Golkiper leszczynian źle obliczył lot piłki, do której dopadł jeden z napastników gości. Całe szczęście desperacki wślizg naszego bramkarza sprawił, że goście zamiast cieszyć się z prowadzenia 2:0, otrzymali jedynie rzut rożny. Niemoc Stainer Polonii widoczna była nie tylko w szeregach obronnych. Nasz zespół przez całą pierwszą połowę, nie potrafił zagrozić bramce Pogoni.

Obraz gry niewiele zmienił się po przerwie. Kolejne okazje marnowali goście, a dokładniej Przemysław Balcerzak i Adam Majewski. W końcu swoich szans zaczęli szukać również gospodarze. Ich akcje nie przyniosły jednak żadnych efektów. Drugi cios podopieczni Mariusza Kaczmarka wyprowadzili w 84 minucie. Po katastrofalnym błędzie leszczyńskich defensorów na 2:0 podwyższył niezwykle skuteczny w tym sezonie Adam Majewski. W 86 minucie bliski strzelenia pierwszej bramki dla biało-czerwonych był Kacper Robaczyński. Niestety strzał z dystansu pomocnika Stainer Polonii trafił jedynie w słupek bramki strzeżonej przez Łukasza Borowika. Goście do samego końca walczyli o trzecią bramkę. Ostatecznie ta sztuka udała im się w doliczonym czasie gry. Swoją czwartą bramkę w tym sezonie zdobył Piotr Józefiak ustalając wynik spotkania na 3:0 dla Pogoni. Taki rezultat sprawił, że oba zespoły zamieniły się miejscami w ligowej tabeli. Trzecia w tym momencie Stainer Polonia traci do liderującej Victorii Września 4 punkty.