BRĄZ NASZYCH TRAMPKARZY ??

Niestety, nie udało się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu chłopaków z rocznika 2003. Drużyna Stainer Polonii Leszno – rocznik 2004 zajmuje 3 miejsce w turnieju halowym o mistrzostwo OZPN Leszno w kat. trampkarz C1.

Do turnieju zostały zaproszone najlepsze drużyny grające w lidze okręgowej OZPN Leszno – w kat. trampkarz. 5 drużyn z grupy I (Wisła Borek Wlkp, Kania Gostyń, Rawia Rawicz, Orla Jutrosin, Sparta Miejska Górka), 5 drużyn z grupy II (Obra Kościan, Helios Bucz, Grom Wolsztyn, AS Czempiń, Orzeł Lipno) oraz zespół Stainer Polonii 1912 Leszno, grający w lidze wojewódzkiej trampkarza. O godz. 8:45 gospodarz turnieju dokonuje losowania grup. Stainer Polonia 1912 Leszno zostaje umieszczona w grupie 5-cio drużynowej wraz z Kanią Gostyń, Gromem Wolsztyn, AS-em Czempiń oraz Orlą Jutrosin. Grupa 6-cio drużynowa obejmuje zespoły Wisły Borek Wlkp, Rawii Rawicz, Orła Lipno, Sparty Miejska Górka, Heliosa Bucz oraz Obry Kościan. Mecze grupowe trwają 8 minut, natomiast półfinały, mecz o 3 miejsce i finał 10 minut. Pierwszy mecz rozgrywamy z AS-em Czempiń. Czempinianie pierwsi strzelają gola, jednak poloniści doprowadzają do remisu, a potem przechylają szalę zwycięstwa na swoją stronę strzelając jeszcze 2 bramki. Wygrywamy 3:1. Drugi mecz grupowy to potyczka z silną Kanią Gostyń. Pomimo kilku idealnych sytuacji przegrywamy 1:0. Kolejne mecze wygrywamy – 3:0 z Gromem Wolsztyn i 2:0 z Orlą Jutrosin. W grupie zajmujemy drugie miejsce i w półfinale trafiamy na pierwszy zespół grupy 6-cio drużynowej, czyli gospodarzy Wisłę Borek Wlkp. Mecz jest bardzo emocjonujący. Mamy przewagę, jednak gospodarze potrafią się odgryzać i niebezpiecznie przedzierają się pod naszą bramkę. W 6 minucie i 30 sek. Kuba Mikołajczak otrzymuje żółtą kartkę. Sędzia dopatruje się faulu naszego zawodnika i daje mu 2-minutową karę. Gramy 3-ma zawodnikami w polu. W 8 minucie, za dyskusje z sędzią, Jędrzej Zapłacki także zostaje ukarany żółtą kartką i otrzymuje dwuminutową karę. Przez około 30 sekund gramy tylko dwoma zawodnikami w polu. Potrafimy przetrwać te trudne chwile i do końca meczu wynik pozostaje 0:0. Sędzia nakazuje strzelanie rzutów karnych. Po serii 3 rzutów karnych wynik brzmi 2:2. Dopiero 6 seria rzutów karnych wyłania finalistę turnieju. Zawodnik Wisły Borek Wlkp. strzela gola, a Bartek Babski oddaje bardzo niecelny strzał. Przegrywamy w karnych 3:2. W drugim półfinale Kania Gostyń wygrywa z Rawią Rawicz 2:1.
Po chwili drużyna Stainer Polonii 1912 Leszno gra o 3 miejsce z Rawią Rawicz. Zespół z Leszna wygrywa 3:0 i zajmuje 3 pozycję w całym turnieju. Finał pomiędzy Kanią Gostyń i Wisłą Borek Wlkp jest bardzo emocjonujący. Lepszy o jedną bramkę okazuje się zespół z Gostynia, a złotą bramkę strzela Kacper Korytny.