CZAS ZACZYNAĆ

Już dawno nie czekaliśmy z taką ochotą na rozpoczęcie rozgrywek ligowych. Letnia przerwa w tym roku absolutnie nie kojarzyła się z wakacyjną labą.

Po pierwsze na odpoczynek czasu było niewiele, po drugie okres treningowy przygotowany przez trenera Kędziorę był bardzo intensywny no i po trzecie i chyba najważniejsze drużyna została gruntownie przemeblowana. Trzeba przyznać, że że już dawno w drużynie seniorskiej nie widzieliśmy takich ruchów kadrowych. Przysłowiowe „drzwi do klubu” co chwilę otwierały się by kogoś wpuścić ale i wychodzących było sporo. Można też powiedzieć, że latem były to drzwi obrotowe 😉 bo do klubu wracali głównie ci zawodnicy, którzy już tu grali.

Oto lista zmian:

Przyszli
Wojtek Bzdęga z Piasta Żmigród
Kuba Nowak z Jaroty Jarocin
Eryk Moryson z Piasta Żmigród
Piotr Sarbinowski z Kotwicy Kórnik
Mikołaj Sadowczyk z Piasta Żmigród
Mateusz Chudziak z Promienia Krzywiń (Kania Gostyń)
Mateusz Górkowski z Krobianki Krobia
Konrad Turbański z Miedzi Legnica (Orla Wąsosz)

Odeszli
Łukasz Glapiak – koniec kariery
Kacper Robaczyński do Polonii Środa Wlkp.
Jędrzej Wydmuch do Piasta Poniec
Łukasz Gryziecki do GKS Włoszakowice
Michał Skrzypczak do RAwii Rawicz
Kuba Krzyżostaniak do Kani Gostyń
Rajmund Siecla do Sarnowianki Sarnowa
Jędrzej Tonkiewicz do Krobianki Krobia
Antek Prałat do Lecha Poznań (juniorzy)

Zawodnikom, którzy przeszli do innych drużyn dziękujemy za grę w biało-czerwonych barwach i jak pokazuje ruch transferowy w drugą stronę na pewno nie mówimy żegnajcie 🙂 Natomiast jak widać do drużyny dołączyli głownie zawodnicy, którzy mają doświadczenie nawet z II-ligowych boisk i liczymy, że przełoży się to dobry wynik sportowy. Oczywiście wszystko zweryfikuje liga ale liczymy, że po raz pierwszy od kilku lat Stainer Polonia Leszno będzie rozdawać karty. Warto dodać, że w drużynie pozostała duża grupa zawodników, która od kilku lat występuje na boiskach IV ligi a i trener Kędziora z pewnością będzie wprowadzał do składu utalentowanych juniorów. Kilku z nich już w sparingach pokazało niezłą formę. Zatem zaczynamy. A na początek na pewno nie będzie łatwo bo w Nowych Skalmierzycach nigdy łatwo nie jest. Początek spotkania w sobotę o godz. 11:00. Z uwagą będziemy nasłuchiwać wieści ze Skalmierzyc.
Nietypowo rozgrywki zainaugurują juniorzy starsi. Nietypowo bo w rozgrywkach seniorskich. W I rundzie rozgrywek Totolotek Puchar Polski to właśnie podopieczni Łukasza Koniecznego będą nas reprezentować na boiskach okręgu leszczyńskiego. Jak długo ? Zobaczymy. Na początek SZOK Bojanowo. Serdecznie zapraszamy w niedzielę o godz. 15:00 na stadion piłkarski przy ul. Strzeleckiej aby dopingować juniorów w ich seniorskim debiucie.

Liczymy na wasz doping w nadchodzącym sezonie, który zapowiada się bardzo ciekawie. Informacje znajdziecie na FB, Instagramie oraz Twitterze ale emocje poczujecie tylko kibicując na stadionie.