Derby po raz pierwszy

W przeciągu zaledwie pięciu dni na naszym stadionie gościć będziemy zespoły zza miedzy. Tak więc czekają nas podwójne debry, jutro z Rawią Rawicz, a w środę Kanią Gostyń.

Dla podopiecznych Jędrzeja Kędziory będzie to pierwszy pojedynek przed własną publicznością w rundzie wiosennej. W związku z tym w zespole Stainer Polonii Leszno panuję pełna mobilizacja, aby po końcowym gwizdku w Lesznie pozostały trzy punkty. Dodatkowym motywującym bodźcem jest chęć rewanżu za porażkę jaką doznaliśmy na jesień.

Nasi rywale mają już za sobą dwa spotkania ligowe na wiosnę. W Pierwszym wygrali z Koroną Piaski 2:1, a w ubiegłym tygodniu ulegli Polonii Kępno 1:0. Obecnie Rawia zajmuje 12 miejsce z 19 punktami. Jednakże nie można patrzeć na układ w tabeli, gdyż derby toczą się swoimi prawami co więcej w ostatnim czasie więcej razy to podopieczni Jerzego Radojewskiego kończyli spotkania zwycięsko!

Początek meczu o 16:00. Bramy będą otwarte na trybunę przy ZOO od strony ul. 17 Stycznia, a na nową trybunę od ulicy Strzeleckiej przy stadionie.