Derby po raz trzeci!

Już jutro na miejskim stadionie w Kościanie podopieczni Jędrzeja Kędziory zagrają z Obrą Kościan. Dla Stainer Polonii będą to trzecie derby w przeciągu ostatnich 7 dni.

Po dwóch bezbramkowych remisach nastroje w obozie z Leszna są umiarkowane. W obu tych meczach liczyliśmy na komplet punktów. Niestety pomimo wielu sytuacji bramkowych i dobrej gry ani razu nie potrafiliśmy pokonać bramkarza rywali. Mocno jednak wierzymy, że w dniu jutrzejszym piłka znajdzie swoją drogę do bramki rywali. Poloniści niejednokrotnie udowadniali, że zdecydowanie lepiej radzą sobie z mocniejszymi drużynami.
Złą wiadomością jest kontuzja Fryderyka Kokota, który najprawdopodobniej nie zagra już na wiosnę. Nadal nie wiadomo co ze zdrowiem Miłosza Loksia. Kontuzję mięśnia dwugłowego również leczy Damian Nowak I.

Zdecydowanie lepiej mają się podopieczni Krzysztofa Knychały, którzy rozegrali już pięć spotkań na wiosnę, trzy ligowe oraz dwa pucharowe. Obra wszystkie te mecze zwyciężyła, co więcej nie straciła żadnej bramki, strzelając rywalom aż jedenaście. Dobra dyspozycja naszego rywala pozwoliła im przeskoczyć nas w tabeli i obecnie Obra zajmuje 4. miejsce z dorobkiem 38 punktów czyli o dwa więcej niż Stainer Polonia.

Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 16:00.