Derby są Nasze! Fotel lidera wraca do Leszna!

Wczoraj przy licznie zgromadzonej publiczności Stainer Polonia 1912 Leszno pokonała rywala zza między Obrę 1912 Kościan 2:1 i dzięki tej wygranej powróciła na fotel lidera IV ligi wielkopolskiej.

Spotkanie rozpoczęło się kapitalnie dla naszej drużyny, kiedy to Kacper Robaczyńskiej po ładnej „klepce” z Michałem Płocharczykiem uderzył lewą nogą tak mocno, że bramkarz gości nie był wstanie obronić tego strzału. Kwadrans później z prawej strony do akcji ofensywnej włączył się nasz boczny obrońca Przemek Kowalski, który strzałem w długi róg podwyższył wynik meczu na 2:0. Gdy wydawało się, że wszystko jest pod kontrolą naszego zespołu, arbiter Kacper Kędzia podyktował dość kontrowersyjny rzut karny. Do piłki podszedł Tylczyński i fatalnie przestrzelił obok bramki. W odpowiedzi chwilę później w kapitalnej sytuacji znalazł się Łukasz Glapiak, który stanął oko w oko z bramkarze Obry, lecz nie wiedząc dlaczego trafił wprost w niego.

W drugiej połowie Poloniści mając komfortową sytuację cofnęli się chcą wyprowadzać szybkie kontry, a Obra nie mając nic do stracenia z minuty na minutę naciskała coraz mocniej co skutkowało okazjami bramkowymi. Podopieczni Krzysztofa Knychały trafili w słupek i poprzeczkę bądź na wysokości zadania stawa Jakub Krzyżostaniak, który tego dnia bronił kapitalnie. My natomiast wychodziliśmy z kontrami, ale brakowało ostatniego podania i do samego końca było wiele emocji. Gości dopiero w doliczonym czasie gry zdołali zdobyć jak się później okazało honorową bramkę.

Bramki:
1:0 Robaczyńki (5′)
2:0 Kowalski (20′)
2:1 Ratajczak (90+3)

Fotorelacja:
– leszczynskisport.pl
– sport.elka.pl
– otopanorama.pl