Grała młodzież (10-11.06)

Wielkopolska Liga – Junior Starszy
Polonia 1912 Leszno – Lider Swarzędz 6:3

W swoim ostatnim meczu podopieczni Karola Misia podejmowali ostatni zespół w tabeli Lidera Swarzędz. Patrząc na dorobek rywala wydawać by się mogło, że zwycięstwo przyjdzie łatwo i przyjemnie. No i chyba Poloniści zbyt mocno w to uwierzyli, gdyż to goście jako pierwsi zdobyli bramkę i było trzeba odrabiać starty. Na szczęście wyrównanie padło dość szybko, a po chwili było już 2:1. Goście pomimo utraty dwóch goli nie poddali się i mądrze kontrowali nasz zespół. Dopiero w drugiej połowie leszczynianie przejęli inicjatywę i ostatecznie wygrali 6:3. 

 

Wielkopolska Liga – Junior Młodszy
Leśnik Margonin – Polonia 1912 Leszno 2:1
Drugi mecz na wiosnę z Leśnikiem i druga porażka. Ten zespół ewidentnie nie leży naszym chłopakom, gdyż po zwycięstwie nad liderem tabeli to miał być spacerek i pewne kolejne trzy punkty a stało się zupełnie inaczej.  

 

Trampkarz – grupa Mistrzowska OZPN Leszno
Rawia Rawicz – Polonia 1912 Leszno 3:6
Podopieczni Roberta Stańczyka swój mistrzowski sezon zakończyli 19 zwycięstwem w Rawiczu, gdzie dla kibica na pewno był to atrakcyjny mecz, bo padło aż 9 bramek. Teraz Poloniści przygotowywać się będą na Mistrzostwa Wielkopolski, które zaplanowane są na ostatni weekend czerwca.  

Trampkarz – grupa Mistrzowska OZPN Leszno
Polonia 1912 Leszno II – AS Czempiń 1:2

Nie tak chcieli zakończyć sezon podopieczni Jakuba Pujanka, którzy liczyli na zwycięstwo w swoim ostatnim meczu z AS Czempiń. Niestety dwa fatalne błędy w defensywie ustawiły spotkanie. Dopiero w drugiej połowie udało się zdobyć bramkę kontaktowa po pięknym strzale Jakuba Choryńskiego, lecz na więcej już zabrakło czasu.

 

Młodzik – grupa Mistrzowska OZPN Leszno
MTS Pawłowice – Polonia 1912 Leszno 1:4

We wczorajsze słoneczne popołudnie wybraliśmy się do Pawłowic, które były naszym sąsiadem w tabeli i jeśli chcieliśmy ukończyć sezon przed nimi musieliśmy dzisiaj wygrać. Od początku meczu nasz zespół starał się grać piłką , próbując grać kombinacyjnie oraz podejmował dużo pojedynków 1 na 1. W początkowej fazie zabrakło skuteczności a gdy udało się zdobyć pierwszą bramkę sędzia odgwizdał spalonego. Goście wybierali proste środki grając długą piłką, sprawiając sporadycznie problemy naszym obrońcom. W 20 minucie po strzale z dystansu Tomasza Piwońskiego, bramkarz gospodarzy popełnił błąd i wyszliśmy na prowadzenie. Po 2 minutach było już 2:0, a autorem bramki był Konrad Lesiczka , który otrzymał bardzo dobre podanie na czystą pozycję od Jakuba Stockiego. Druga połowa zaczęła się od dwóch stuprocentowych okazji Oskara Hermanowicza , który dwukrotnie spudłował. Niewykorzystane sytuację lubią się mścić i tak było tym razem, kiedy gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Przez kilka minut mecz zrobił się zacięty i nerwowy dla naszych chłopaków, a szczęście nam nie sprzyjało pod bramką gospodarzy. Jednak w 15 i 17 minucie drugiej połowy dwukrotnie bramkę zdobył Oskar Hermanowicz. To spowodowało rozluźnienie w szeregach naszej drużyny, która miała jeszcze kilka dogodnych sytuacji by podwyższyć wynik. Pod koniec spotkania broniący dzisiaj z przymusu Jakub Mikołajczak obronił rzut karny , a swoją postawą między słupkami zasłużył na ogromne brawa. Mecz zakończył się zwycięstwem 4:1. Ostatnie spotkanie nasi zawodnicy rozegrają z drużyną Młodej Polonii w środę o godzinie 17:00 na Kompleksie Boisk w Zaborowie.