Grała młodzież (13-14.05)

Wielkopolska Liga – Junior Starszy
Sokół Szamocin – Polonia 1912 Leszno 1:1

W sobotę 13 maja zespół juniora starszego udał się na mecz do lidera wielkopolskiej ligi Sokoła Szamocin. W rundzie wiosennej nasz sobotni przeciwnik odniósł komplet zwycięstw. Podopiecznych Karola Misia czekał bardzo trudny mecz. Od samego początku postanowiliśmy przede wszystkim bronić dostępu do naszej bramki i próbować stworzyć sobie sytuacje bramkowe grając z kontry. W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji jednak piłka nie znalazła drogi do siatki. W drugiej połowie to lider tabeli zdobył pierwsza bramkę i wyszedł w 65 minucie na prowadzenie 1:0. Z upływem czasu gra stała się bardziej otwarta i obydwie drużyny miały okazje do zdobycia bramki. Udało się to naszemu zespołowi. W 85 minucie po dobrym zagraniu wzdłuż bramki Kacpra Robaczyńskiego do piłki dopadł Vitalii Hrymaliak i zdobył dla nas bramkę wyrównująca. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i z bardzo trudnego terenu udało Nam się wywieźć cenny punkt i zatrzymać serię zwycięstw zespołu z Szamocina.

Wielkopolska Liga – Junior Młodszy
Jarota Jarocin – Polonia 1912 Leszno 1:2

Trampkarz – grupa Mistrzowska OZPN Leszno
Polonia 1912 Leszno – Polonia 1912 Leszno I przełożony na inny termin

Młodzik – grupa Mistrzowska OZPN Leszno
Polonia 1912 Leszno – Rawia Rawicz 6:0

O godzinie 10 w niedzielny słoneczny dzień nasza drużyna młodzika zmierzyła się z pierwszą drużyną Rawii Rawicz. W rundzie jesiennej w Rawiczu po zaciętym meczu udało nam się zremisować 1:1. Obraz meczu przy ul. Górowskiej 49 był całkowicie odmienny, gdyż od początku meczu nasi zawodnicy zdominowali przeciwnika. Już w 3 minucie po mocnym strzale z dystansu Jakub Mikołajczak nie dał szans bramkarzowi gości. 5 minut później Jakub Stocki po indywidualnej akcji znalazł się w sytuacji sam na sam i strzałem po długim słupku podwyższył wynik na 2:0. Goście nie potrafili się otrząsnąć, a nasza drużyna grając wysokim pressingiem i agresywnie przy odbiorze piłki nie pozwalała rozwinąć skrzydeł drużynie z Rawicza. W 15 minucie Tomasz Piwoński w doskonałej sytuacji uderzył w poprzeczkę, lecz chwilę później świetnie wbiegł na wolne pole i uprzedził bramkarza podwyższając wynik na 3:0. W 25 minucie spotkania byliśmy świadkami indywidualnej akcji naszego prawego obrońcy Jakuba Mikołajczaka , który rajdem z własnej połowy wyszedł sam na sam i na raty pokonał bramkarza gości. Przysłowiową wisienką na torcie była bramka naszego kapitana Oskara Hermanowicza, który pracując ciężko w ofensywie, kreując wiele sytuacji swoim kolegom z zespołu, w końcu zasłużenie zdobył wyjątkowej urody bramkę , uderzając zza pola karnego w same okienko bramki gości. Przyjezdni mogli zdobyć w pierwszej połowie bramkę tylko raz w sytuacji sam na sam, lecz lepszy okazał się nasz bramkarz Filip Chwaliszewski. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 5:0.
W drugiej połowie mecz stał się bardziej wyrównany, swoją szansę w większym stopniu dostali chłopacy, którzy grali trochę mniej w pierwszej połowie. Zagrali oni na bardzo dobrym poziomie z wielkim zaangażowaniem. Goście w drugiej połowie mieli o wiele więcej sytuacji podbramkowych, ale byli bardzo nieskuteczni lub próbowali rozpaczliwych strzałów z dystansu. Natomiast nasi zawodnicy podwyższyli wynik na 6:0, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Dawida Samolewskiego , Tomasz Piwoński strzałem z powietrza pokonał po raz drugi bramkarza. Swoje sytuacje mieli także Jakub Stocki oraz Mateusz Strzyżyński jednak zawodziła skuteczność. W końcówce mecz się zaostrzył, sędzia nie potrafił zapanować nad ostrą grą jednak na szczęście wszyscy nasi zawodnicy zakończyli mecz bez kontuzji i zasłużenie wygrali 6:0. Podopiecznych Krystiana Woźnego w najbliższych dwóch tygodniach czekają dwa wyjazdowe mecze z niżej notowanymi drużynami: 21 maja z Asem Czempiń oraz 27 maja z drużyną Piast Poniec.