Grała młodzież (16-18.09)

Wielkopolska Liga Junior Starszy
17 września 2016, godz. 13:00
Polonia 1912 Leszno – Włókniarz Kalisz 1:0

Wielkopolska Liga Junior Młodszy 
16 września 2016, godz. 17:00
Polonia 1912 Leszno – Nielba Wągrowiec 0:1

W Piątek drużyna juniora młodszego podejmowała bardzo dobry zespół z Wągrowca. Przed spotkaniem było wiadomo że będzie to ciężki mecz dla naszych chłopaków , ubytki w kadrze spowodowane kontuzjami no i przeciwnik który bardzo dobrze sobie radzi w tym sezonie. Pierwsze 45 minut tego spotkania było najsłabsze w tym sezonie w wykonaniu naszych zawodników. Poloniści starali się rozgrywać piłkę, ale brakowało szybkości i dokładności w podaniach. Do przerwy wynik 0 : 0. Po zmianie stron gra naszej drużyny nie uległa zmianie ,a przeciwnik co raz groźniej atakował i po jednej akcji drużyny z Wągrowca to goście cieszyli się zdobytej bramki. Była to jedna jedyna bramka w tym meczu i to goście wywieźli trzy punkty z Leszna.Swój kolejny mecz Poloniści rozegrają już w najbliższą środę, gdzie udadzą się na wyjazdowe spotkanie do Środy Wielkopolskiej.

Liga Mistrzowska OZPN Leszno – Trampkarzy
17 września 2016, godz. 10:00
Obra 1912 Kościan – Polonia 1912 Leszno 1:5

W minioną sobotę nasi trampkarze (rocznik 2002) w Kościanie pokonali miejscową Obrę Kościan 5:1. Mecz odbywał się na boisku treningowym, którego fatalny stan nie sprzyjał grze w piłkę nożną, a wręcz stwarzał zagrożenie dla bezpieczeństwa zawodników. Szczęśliwie udało się nam uniknąć kontuzji. Brawo dla leszczyńskiego MOSiR-u za dbałość o jakość murawy na boiskach w Lesznie, z których możemy być dumni. Mecz od początku przebiegał pod nasze dyktando. Pierwszego gola w zamieszaniu podbramkowym zdobył K. Harendarz. Wynik na 2:0 podwyższył P. Stachowiak po technicznym uderzeniu z dystansu. Mimo wielu sytuacji bramkowych nie udało się naszym chłopakom podwyższyć rezultatu do końca pierwszej części gry . Druga połowa rozpoczęła się od szybkiego strzelenia bramki, którą z pola karnego po asyście K. Harendarza zdobył F. Morawiak. Trwał napór na bramkę Obry jednak to gospodarze, po stracie w środku pola polonistów, oddając pierwszy strzał na naszą bramkę zdobyli kontaktowego gola. To wszystko jednak na co było stać w tym dniu kościaniaków. Kolejne dwie bramki są naszym udziałem. Najpierw po rzucie rożnym na 4:1 podwyższa P. Damrych a piątego gola zdobywa po koronkowej akcji naszych chłopaków K. Kaźmierczak. Mimo zwycięstwa nie popadamy w samo zachwyt, gdyż nadal musimy pracować nad szybkością gry na połowie przeciwnika i przede wszystkim nad poprawą skuteczności.

Liga Mistrzowska OZPN Leszno – Trampkarzy
17 września 2016, godz. 10:00
Polonia 1912 Leszno II – Kania Gostyń 1:3

Po ubiegłotygodniowym remisie w Kościanie z dużym optymizmem podchodziliśmy do dzisiejszego meczu z Kanią Gostyń, która stosunkowo słabo rozpoczęła sezon. Niestety nasze kalkulacje wzięły w łeb 🙁 i to goście cieszyli się dziś z 3 pkt. Pierwsza połowa w wykonaniu naszego zespołu – podobnie jak w Kościanie – bardzo dobra. Dość szybko wychodzimy na prowadzenie po samobójczym trafieniu obrońcy Kani. Później fajnie kontrolowaliśmy grę i nie pozwalaliśmy niebieskim rozwinąć skrzydeł. Mecz w większości toczył się w środkowej części boiska a drużyny nie potrafiły wypracować klarownych sytuacji bramkowych. Po przerwie drużyny śmielej zaatakowały. Niestety tracimy bramkę na 1:1 po zbyt łatwej stracie w bocznym sektorze boiska. Chłopacy ruszają do ataku chcą odzyskać prowadzenie. Uzyskujemy przewagę i rozgrywamy atak pozycyjny. Mamy kilka stałych fragmentów gry, których rozegranie wygląda coraz fajniej – niestety nie potrafimy zdobyć bramki. Za to po rzucie rożnym goście wyprowadzają zabójczą kontrę i przegrywamy 1:2. Po kilku minutach jest już 1:3 po kolejnej stracie w okolicy własnego pola karnego. Mamy jeszcze kilka szans na zdobycie kontaktowego gola a tuż przed końcem spotkania arbiter nie zauważa ewidentnego zagrania ręką obrońcy gości. Niestety ulegamy Kani 1:3. Nie załamujemy rąk i ciężką pracą na treningach przygotujemy się do kolejnego spotkania.

Liga Mistrzowska OZPN Leszno – Młodzik
18 września 2016, godz. 10:00
Dąbroczanka Pępowo – Polonia 1912 Leszno 2:0