Grała młodzież (20-21.05)

Wielkopolska Liga – Junior Starszy
Polonia 1912 Leszno – Przemysław Poznań 0:0

W sobotnim meczu junior starszy Polonii Leszno podejmował bardzo dobrze spisujący się na wiosnę zespół Przemysława Poznań. Przeciwnik od pierwszej minuty podchodził bardzo wysoko i atakował nasz zespół juz na naszej połowie. Zawodnicy trenera Karola Misia nie popełniali błędów w obronie i z upływem czasu zaczęli stwarzać sobie sytuacje bramkowe. Przed szansą na zdobycie bramki stanęli Tomek Zawidzki i Jędrzej Nowacki, ale albo bramkarz stanął na wysokości zadania lub obrońca blokował strzał zmierzający do bramki rywali. Pod koniec pierwszej połowy po uderzeniu Kajetana Grypczynskiego piłka wyładowała na poprzeczce. Wynikiem 0:0 kończy się pierwsza połowa meczu. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Bardzo dobrą szansę na wyjście na prowadzenie mieli goście, jednak rzut karny obronił bardzo dobrze spisujący się tego dnia w bramce Damian Robaszewski. W końcówce meczu gra stała się bardziej otwarta i kilka razy bramce Przemysława Poznań zagroził Vitalii Hrymaliak, który dał bardzo dobra zmianę naszemu skrzydłowemu. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, co nadal czyni nas niepokonanymi na wiosnę na własnym stadionie.

 

Wielkopolska Liga – Junior Młodszy
Sokół Szamocin – Polonia 1912 Leszno 1:1

 

Trampkarz – grupa Mistrzowska OZPN Leszno
Polonia 1912 Leszno – AS Czempiń 8:0

Przy pięknej słonecznej pogodzie lecz dość silnym wietrze został rozegrany mecz w sobotę 20 maja pomiędzy drużynami: Polonia 1912 Leszno 2002 – AS Czempiń. Nasz kapitan Oskar Wulke chcąc wykorzystać wiejący wiatr celowo wybrał stronę boiska i rozpoczęliśmy mecz z wiatrem. Od samego początku ton w grze nadawali nasi zawodnicy. Na efekty nie trzeba było długo czekać po składnej akcji wynik spotkania w 5′ otworzył Kamil Kaźmierczak , w 8′ gola zdobył Patry Stachowiak a w 17 ’ ponownie na listę strzelców wpisał się Patryk Stachowiak. Kilka razy zawodnicy Polonii próbowali wykorzystać wiejący wiatr i oddawali strzały z dystansu jednak były one niecelne. Zawodnicy gości próbowali grać z kontry jednak nic z tego nie wynikało. Wynikiem 3:0 zakończyła się I połowa. Po zmianie stron właściwie wiele się nie zmieniło drużyną prowadzącą grę była Polonia a drużyna AS Czempiń próbowała wyprowadzać pojedyncze kontry. Przewaga Polonii w tej części gry została udokumentowana w 52 ’ gdy bramkę zdobył Filip Niemyt , następnie w 60′ podwyższył Nataniel Kozibura a w 64′ swoją trzecią bramkę w tym meczy zdobył Patryk Stachowiak. Przewaga Polonii była znaczna czego dowodem były kolejne bramki w 66′ na listę strzelców wpisał się Tymoteusz Jąder a w 68′ wynik spotkania na 8:0 ustalił Filip Morawiak. Gdyby nasi zawodnicy wykorzystali wszystkie sytuacje to wynik spokojne mógł być dwucyfrowy. Świetnie nasza drużyna zagrała również w obronie dzięki czemu nasz rezerwowy bramkarz Kevin Wydmuch zachował czyste konto trzeci mecz z rzędu. Mimo nieobecności kilku zawodników w tym naszego najlepszego strzelca Jakuba Harendarza drużyna pokazała że potrafi efektownie wygrywać. Gratulacje dla całej drużyny oraz dla trenera Stańczyka.

Trampkarz – grupa Mistrzowska OZPN Leszno
Obra 1912 Kościan – Polonia 1912 Leszno 2:0

Na pewno trzeba zespół pochwalić za występ. Pomimo kilku braków kadrowych (kontuzje i komunie) podopieczni Jakuba Pujanka nie ustępowali rywalowi co więcej to Poloniści przez większą część meczu prowadzili grę. Już w pierwszej akcji meczu Jakub Zdęga był bardzo bliski zdobycia bramki, lecz piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. W dalszej fazie meczu mimo optycznej przewagi nie potrafiliśmy udokumentować tego bramką. Czego nie udało się nam, udało się rywalom, którzy po mocnym strzale jednego z zawodników Obry objęli prowadzenie. Jeszcze przed przerwą mogliśmy pokusić się o remis, lecz zabrakło skuteczności. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze szukali okazji z kontry i pojednaj z nich sędzia podyktował rzut karny, który skutecznie na bramkę zamienił piłkarz rywali i mecz zakończył się zwycięstwem Obry Kościan.

Młodzik – grupa Mistrzowska OZPN Leszno
AS Czempiń – Polonia 1912 Leszno 3:2

Po 4 zwycięstwach i remisie z liderem tabeli przyszedł mecz w którym nasi chłopacy ponieśli porażkę z niżej notowanym zespołem Asa Czempiń. Początek meczu należał do naszej drużyny, która od razu ruszyła na gospodarzy. Mimo tego dobrze ustawiony zespół z Czempinia nie dał sobie zagrozić i coraz śmielej wyprowadzał kontry. W 10 minucie gospodarze po świetnym strzale sprzed pola karnego w same okienko objęli prowadzenie. Bliski wyrównania był Jakub Stocki jednak trafił w poprzeczkę. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze po błędzie naszej obrony podwyższyli wynik na 2:0 do przerwy. Na drugą odsłonę spotkania nasz zespół wyszedł podrażniony i już na początku zdobył bramkę kontaktową, której autorem był Jakub Stocki. Przez dłuższy fragment drugiej połowy nasz zespół przebywał na połowie drużyny z Czempinia, próbując przebić się przez niezwykle szczelną obronę gospodarzy. Niestety nasi chłopacy często podejmowali indywidualną próbę wykreowania sytuacji, nie współpracując jako zespół lub pudłowali w dogodnych sytuacjach. Jedna kontra wystarczyła by po raz kolejny gospodarze strzałem zza pola karnego podwyższyli wynik, tym razem na 3:1. W końcówce bardzo ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Piwoński trafiając na 3:2, jednak zabrakło już czasu by doprowadzić do remisu. Podsumowując mecz nasuwa się jedna myśl: nasz zespół zlekceważył przeciwnika. Zespół z Czempinia dzisiaj miał bardzo dobry dzień , był bezwzględnie skuteczny oraz spójny w obronie czego zabrakło naszemu zespołowi. Na pewno przyda się lekcja pokory drużynie Krystiana Woźnego, która będzie miała możliwość zrehabilitowania się już w sobotę w Poniecu.