Grała młodzież (21-22.10)

Wielkopolska Liga Junior A1
Przemysław Poznań – Stainer Polonia Leszno 0:5

Kapitalny mecz mają za sobą podopieczni Przemysława Kowalskiego, którzy w minioną sobotę rozbili zespół Przemysława Poznań – lidera tabeli. Pierwsza połowa to wyrównany pojedynek i gdy wydawał się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym wynikiem, to Mikołaj Karolczak strzelił bramkę do szatni. Po zmianie stron w 60 minucie zawodnik gospodarzy był ręką piłkę z linii bramkowej za co ujrzał czerwoną kartkę, a sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Karolczak. Po tym golu nasz zespół z minuty na minutę dobijał rywala kolejnymi bramkami, a na listę strzelców wpisywali się Olejnik, Jarożek i Łuczak i tym samym mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 5:0!

Wielkopolska Liga Junior Młodszy B1
Stainer Polonia Leszno – Polonia Chodzież
Mecz przełożony na 23.10.2017, g. 15:00

Trampkarz gr. 1 OZPN Leszno
Szok Bojanowo – Stainer Polonia Leszno 0:9

Kolejne wysokie zwycięstwo podopiecznych Jakuba Pujanka, którzy tym razem pokonali zespół Szok Bojanowo. Teraz w weekend czeka pauza, gdyż mecz ze Sparta Miejska Górka został rozegrany awansem we wrześniu. A za dwa tygodnie najważniejszy mecz, gdyż pojedziemy do Rawicza, aby zmierzyć się z miejscową Rawią, która również jeszcze nie doznała porażki.

Trampkarz gr. 2 OZPN Leszno
Dąb Boguszyn – Stainer Polonia Leszno 4:2

W sobotę drużyna Stainer Polonii Leszno rocznik 2004 udała się na mecz ligowy do Boguszyna. Po środowym zwycięstwie z Obrą Kościan wydawało się, że w Boguszynie nie może się nic złego wydarzyć. Niestety, wydarzyło się. Początek spotkania nie zapowiadał takiego zakończenia. Już w 4 minucie bramkę na 1:0 dla Polonii Leszno strzelił Łukasz Witkowski. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Piotrka Cieślaka piłkę przejmuje Łukasz i po chwili uderza pod poprzeczkę bramki gospodarzy. W 12 minucie było już 2:0 dla Polonii. Złe podanie obrońcy gospodarzy do swojego bramkarza przejmuje Oskar Hermanowicz, oddaje piłkę do Jakuba Stockiego, a ten uderza w długi róg bramki gospodarzy i jest 2:0. W 15 minucie gospodarze wracają do gry. Złe wybicie Maksa Wróblewskiego przejmuje Daniel Hałupka z Boguszyna i z około 30 metrów uderza piłkę bardzo wysoko. Na nasze nieszczęście futbolówka wpada za kołnierz bramkarza i jest 1:2. W 26 minucie gospodarze wyrównują. Nikodem Nowicki fauluje atakującego z lewej strony Daniela Hałupkę i sędzia dyktuje rzut karny dla Boguszyna. Czy faul był w polu karnym czy przed ? Nie jestem pewny, ale Krystian Białasik wykorzystuje swoją szansę i jest 2:2. W 30 minucie faulowany w polu karnym gospodarzy jest Tomek Piwoński, jednak sędzia nie reaguje. Tak dobiega końca pierwsza połowa. Początek drugiej części przynosi kapitalną sytuację dla gości. Niestety Nikodem Nowicki trafia w słupek stojący za bramką. W 42 minucie Łukasz Witkowski ma świetną sytuację. Tym razem piłka trafia w nogi obrońcy gospodarzy i wychodzi na róg. W 44 minucie Mikołaj Śląski popycha zawodnika z Boguszyna i sędzia dyktuje rzut wolny. Niezbyt groźny strzał wypada z rąk naszego bramkarza, a Krystian Białasik wykorzystuje ten błąd i strzela trzecią bramkę dla gospodarzy. Gospodarze prowadzą 3:2. W 51 minucie faulowany jest wychodzący na czystą pozycję Bartek Babski. Artur Nędza poślizguje się na trawie i zamiast strzału wychodzi podanie do bramkarza. W 60 minucie w dogodnej sytuacji jest Jędrzej Zapłacki, jednak strzał z bliskiej odległości jest niecelny. Chwilę później Jakub Stocki przeprowadza indywidualną akcję i jest nieprzepisowo zatrzymywany w polu karnym. Sędzia każe grać dalej. Gospodarze wybijają piłkę do przodu, gdzie przejmuje ją Oskar Ratajczak z Boguszyna. Wyprzedza Oskara Piaseckiego, następnie kiwa jeszcze Mikołaja Śląskiego i strzela czwartą bramkę dla gospodarzy. W końcowych sekundach jeszcze Oskar Hermanowicz próbuje dojść do dobrego podania, ale obrońca gospodarzy nie patyczkuje się i nasz napastnik zwija się z bólu. Po chwili sędzia kończy mecz. Szkoda straconych punktów. Być może gra dwóch meczów w odstępie 3 dni nie była dobrą decyzją, jednak nikt nie spodziewał się, że drużyna z Boguszyna sprawi nam takie problemy. Dąb zagrał ambitnie, bojowo, z zaangażowaniem i to wystarczyło, żeby wygrać mecz. Gospodarze nie odstawiali nóg i głów, a sześciu zawodników z rocznika 2003 robiło różnicę w grze Dębu.
Za tydzień mecz z niepokonanym Gromem Czacz, drużyną grającą bardzo agresywnie i dobrze przygotowaną fizycznie. Czas rozpocząć operację „Grom”.

Młodzik gr. Mistrzowska OZPN Leszno
Stainer Polonia Leszno – Football Academy Leszno

W niedzielny, deszczowy poranek zespół młodzika Stainer Polonii Leszno podejmował w derbowym pojedynku zespół Football Academy. Spotkały się drużyny, które w lidze jeszcze nie doznały porażki, więc stawką meczu było miano niepokonanej drużyny oraz pierwsze miejsce w tabeli. Od początku meczu obie drużyny postawiły na zabezpieczenie dostępu do własnej bramki. Lepiej w mecz rozpoczęli Poloniści i już w dwunastej minucie wyszli na prowadzenie. Na akcję w środku pola zdecydował się Kajetan Marszałek, który zagrywa piłkę do Adama Podgórnego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali nasz skrzydłowy zdobywa bramkę. Osiem minut później przed polem karnym faulowany jest Kajetan i sędzia dyktuje rzut wolny. Piłka po mocnym uderzeniu Jakuba Kaźmierowskiego odbija się od słupka i wychodzi w pole. W 26 minucie Grzegorz Waligóra pięknym podaniem uruchamia Dawida Samolewskiego, który pokonuje bramkarza i prowadzimy 2-0 . Po naszej stracie piłki w środku pola rywale wyprowadzają kontrę i w 28 min zdobywają bramkę kontaktową. Wynikiem 2-1 kończy się pierwsza połowa spotkania. Od początku drugiej połowy więcej z gry mają rywale, a nasz zespół skupia się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki i na wyprowadzeniu kontr. Oddanie inicjatywy rywalowi skutkuje stratą bramki, którą w 46 minucie zdobywa Leon Siemieńczuk. Zespól Polonii w 55 min ma jeszcze sytuację na trzeciego gola, lecz w dogodnej sytuacji Jakub Mikołajczak nie trafia czysto w piłkę, a ta przechodzi obok bramki i mecz kończy się wynikiem remisowym 2-2 .Tym samym drużyny pozostają nie pokonane w lidze. W najbliższą środę zagramy zaległy mecz z Gromem Wolsztyn, a stawką pojedynku będzie fotel lidera w rozgrywkach.