Grała Młodzież (23-24.09)

 

Kolejny dobry weekend ma za sobą nasza młodzież, która odniosła trzy zwycięstwa ligowe i tylko jedno przegrała.

Junior starszy
Unia Swarzędz – Stainer Polonia Leszno 1:3

Spotkanie w Swarzędzu rozpoczęło się źle, gdyż to miejscowi jako pierwsi zdobyli. Jednak radość ich był krótka, ponieważ kapitalnym strzałem z 35 metrów popisał się Jakub Matuszewski i było 1:1. Po zmianie stron podopieczni Przemka Kowalskiego przejęli inicjatywę i po dwóch bramkach Fryderyka Kokota Stainer Polonia Leszno zwyciężyła mecz 3:1 i utrzymała fotel lidera.

Junior młodszy
Stainer Polonia Leszno – Kotwica Kórnik 1:2

Trampkarz I
Piast Poniec(junior młodszy) – Stainer Polonia Leszno 4:2

Wykorzystując pauzę w rozgrywkach ligowych, pierwszy zespół trampkarza rozegrał mecz sparingowy z zespołem juniora młodszego Piasta Poniec. Trzeba przyznać, że na tle starszych kolegów nasz zespół wypadł naprawdę dobrze. Zespół Jakuba Pujanka przez większą część meczu utrzymywał się przy piłce. Gospodarze mocno cofnięci szukali swoich okazji z kontr po których w pierwszej połowie zdobyli dwie bramki. Po zmianie stron Poloniści zdobyli dwie bramki po strzałach Prałata i Zdęgi mieliśmy remis 2:2. Później jeszcze kilka okazji na zdobycie bramki były, ale słupek stawał nam na przeszkodzie. Rywale w końcówce meczu najpierw po bezpośrednim rzucie wolnym zdobyli bramkę numer trzy, a chwilę później po kolejnej kontrze ustalili wyniki na 4:2.

Trampkarz II
Stainer Polonia Leszno – Orzeł Lipno 12:0

W niedzielne południe przyszło nam się zmierzyć z ostatnią drużyną w tabeli, Orłem Lipno. Nasza drużyna w tym meczu była o klasę lepsza od przeciwnika pod każdym względem. Goście w przeciągu całego meczu nie oddali ani jednego strzału na bramkę Maksymiliana Wróblewskiego. Pierwsza bramka padła w 40 sekundzie spotkania po mocnym dośrodkowaniu Jędrzeja Zapłackiego , obrońca gości niefortunnie próbował przeciąć dośrodkowanie i wbił piłkę do własnej bramki. W 6 minucie po rajdzie skrzydłem Nikodema Nowickiego i dośrodkowaniu na długi słupek akcje zamyka Jędrzej Zapłacki i mamy 2:0. Po tej bramce nasza drużyna zdecydowanie rozluźniła się i wielokrotnie pudłowała w stuprocentowych sytuacjach , a nawet nie wykorzystała rzutu karnego. Jednak do końca 1 połowy udało zdobyć się jeszcze 3 bramki , których autorami odpowiednio byli: dwukrotnie Oskar Hermanowicz oraz Mikołaj Furmaniak.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Poloniści bardzo dobrze utrzymywali się przy piłce, kreowali sobie sytuację podbramkowe, odpowiednio zmieniali ciężar gry oraz dobrze przechodzili z ataku do obrony szybko odbierając piłkę. Również byliśmy skuteczniejsi niż w 1 połowie gdyż aż siedmiokrotnie pokonaliśmy bramkarza rywali, a autorami bramek byli: 2x Oskar Hermanowicz, Bartosz Babski, Bartosz Nowak, Łukasz Witkowski, Mikołaj Furmaniak oraz Nikodem Nowicki. Warto dodać , że każdy z zawodników rozegrał podobny czas gry w meczu. Za tydzień nasz zespół wybiera się na najdalszy mecz wyjazdowy do Chorzemina.

Młodzik
Stainer Polonia Leszno – PKS Racot 3:2

W trzecim ligowym spotkaniu nasza najmłodsza drużyna odniosła trzecie zwycięstwo w lidze. Tym razem lepsi okazaliśmy się od PKS Racot i dzięki tej wygranej jesteśmy na pozycji lidera.
Mecz rozpoczął się bardzo źle, bo już w 3. minucie gości objęli prowadzenie. Jednak radości rywali z gola była bardzo krótka, gdyż dwie minuty później Mikołaj Cwojdziński wykorzystał podanie Kajetana Marszałka i było 1:1. Po tym gola przewaga naszego zespołu z minuty na minutę była coraz większa, a dowodem na to była bramka na 2:1 autorstwa Bartosza Żeleźniaka. Po zmienia stron po dośrodkowaniu Marszałka z rzutu rożnego piłką odbiła się od zawodnika PKSu i wpadła do siatki rywali. W końcówce goście zmniejszyli rozmiary porażki, bo ewidentnym spalonym. Na koniec warto zaznaczyć, że w kolejnym meczu Mikołaj Kaźmierowski ma pecha, gdyż po jego rzucie wolnym piłka trafiła w poprzeczkę.