Grała młodzież (25-26.03)

 

Junior Starszy – Liga Wielkopolska
Polonia 1912 Leszno – KS Canarinhos Skórzewo 3:0 

W dniu dzisiejszym zespół juniora starszego zainaugurował rundę wiosenna na własnym boisku meczem z rówieśnikami ze Skórzewa. W poprzedniej rundzie ulegliśmy rywalom 2:1 i wszyscy zawodnicy byli bardzo zmotywowani by moc zrewanżować się przeciwnikom. Pierwsza połowa nie była zbyt udana w wykonaniu zawodników trenera Karola Misia, zawodnicy ze Skorzewa ustawili się bardzo defensywnie i uniemożliwiali nam skonstruowanie zbyt wielu akcji ofensywnych, a sami bardzo groźnie kontratakowali. Na szczęście mimo kilku okazji nie udało im się zdobyć w pierwszej połowie bramki i tym samym pierwsza połowa kończy się wynikiem 0:0. Druga połowa nie mogła zacząć się dla naszego zespołu lepiej, już w pierwszej minucie po bardzo ładnej akcji na skrzydle Tomka Olejnika i jego podaniu do Marcina Szeibe ten drugi zdobywa bramkę na 1:0. Po kilku kolejnych minutach kolejny raz Tomek Olejnik sprawił spore problemy rywalom w polu karnym swoim udanym dryblingiem przy którym został sfaulowany i sędziemu nie pozostało nic innego jak wskazać na „wapno”. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Tomasz Zawidzki. W 62 minucie nasze prowadzenie już na 3:0 podwyższył kolejny raz Tomasz Zawidzki po bardzo dobrym zagraniu Tomka Olejnika. W kolejnych minutach trener dokonał 6 zmian i pozwolił pokazać się zawodnikom rezerwowym, jednak wynik nie uległ już zmianie. Zawodnicy juniora starszego szybko podnieśli się po pechowej porażce w pierwszym meczu na boisku Lecha Poznań i zainkasowali pierwszy raz w tej rundzie komplet punktów.

Junior Młodszy – sparing
Polonia 1912 Leszno – Warta Poznań 0:2

W sobotnie przedpołudnie na obiektach treningowych Polonii swój ostatni sparing przed ligowymi zmaganiami rozegrał zespół juniora młodszego. Przeciwnikiem gospodarzy była Warta Poznań. Drużyna z Leszna została licznie wsparta trampkarzami trenera Roberta Stańczyka, gdyż spora część zespołu w dniu dzisiejszym reprezentować będzie leszczyńska Polonie w pojedynku juniora starszego z drużyną ze Skórzewa. Pojedynek rozpoczął się od mocnego ataku z obu stron, lecz sytuacji podbramkowych było niewiele. Oba zespoły starały się wysoko odbierać piłkę. Drużyna z Poznania swoim agresywnym atakiem przechyliła obraz gry na swoją korzyść i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości. Po zmianie stron to Warta nadal częściej atakowała, a poloniści wyprowadzali kontry w której to najbliżej wyrównania był Jędrzej Jarożek. Wynik uległ zmianie dopiero po akcji gości kilka minut później i sparing zakończył się zwycięstwem Warty 0:2. Był to bardzo pożyteczny sprawdzian przed meczem ligowym z Jarotą Jarocin. Z pewnością warto zaznaczyć, że trener Kowalski dokonał w drugiej połowie aż siedmiu zmian dając możliwość gry wszystkim swoim graczom.

Młodzik – Liga OZPN Leszno
Polonia 1912 Leszno – Football Academy 1:1

W dniu dzisiejszym na Kompleksie Boisk w Zaborowie odbył się mecz derbowy, gdzie nasza drużyna podejmowała zespół Football Academy Leszno II. Wynik spotkania otworzyli goście tego spotkania w sytuacji sam na sam pokonując Filipa Chwaliszewskiego. Nasza drużyna dopiero na 5min przed końcem  pierwszej połowy doprowadziła do remisu. Sędzia dopatrzył się zagrania ręką obrońcy gości, a bramkarza na raty pokonał Oskar Hermanowicz. W ostatnich sekundach Dawid Samolewski po świetnej indywidualnej akcji uderzył w słupek w sytuacji sam na sam i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1. Po przerwie nie oglądaliśmy bramek, mimo tego, że obydwie drużyny miały kilka okazji by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę to mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.