Grała młodzież (30.09.-1.10)

Kapitalna sobota w wykonaniu naszej młodzieży w tym wygrana 30:0! Gorzej już było w niedzielę choć i tak notujemy tylko jedną porażkę.

Junior starszy
Stainer Polonia Leszno – Tarnovia Tarnów Podgórne 1:2

Dwa błędy obrony na początku meczu spowodowało, że rywale prowadzili po 12 minutach 2:0. Poloniści nie podłamali się i za sprawą Pawła Stachowiaka było 2:1. Jednak pomimo wielu starań to goście dopisali sobie trzy punkty co jest z pewnością dużą niespodzianką.

Junior młodszy
Jarota Jarocin – Stainer Polonia Leszno 1:1

Trampkarz I
Stainer Polonia Leszno – Błękitni Kąkolewo 30:0

O takich meczach nie ma co dużo pisać. Nasz zespół nie wyniósł nic, a przeciwnik z pewnością na długo zapamięta to spotkanie. Szkoda, że do takich spotkań musi dochodzić, ale nie my jesteśmy winni.

Trampkarz II
Orkan Chorzemin – Stainer Polonia Leszno 2:10

W ostatnim dniu września druga drużyna trampkarzy Steiner Polonii Leszno udała się na wyjazdowe spotkanie do Chorzemina. Rozegrano mecz w ramach 5 kolejki ligi trampkarzy OZPN Leszno – grupa II. Pierwszą bramkę zdobywamy już w 4 minucie. Nikodem Nowicki nadbiega z prawej strony i podaje w pole karne, w którym jest Bartek Babski, a piłka po jego strzale ląduje w bramce gospodarzy. W 5 minucie jest już 2:0. Jędrzej Zapłacki uruchamia Oskara Hermanowicza, który pakuje piłkę pod poprzeczkę bramki Orkana. W 8 minucie Polonia wykonuje rzut wolny z odległości około 25 metrów. Oskar Hermanowicz decyduje się na strzał i piłka po rękach bramkarza wpada do siatki. 3:0 dla Polonii. W 13 minucie sędzia ponownie dyktuje rzut wolny dla gości. Tym razem odległość jest większa, około 40 metrów. Oskar Hermanowicz ponownie strzela, a piłka wpada za kołnierz golkiperowi gospodarzy. Jest 4:0. Kolejny rzut wolny mamy w 25 minucie meczu. Do piłki podchodzi Tomek Piwoński i po raz kolejny piłka wpada do bramki gospodarzy. W 34 minucie jeszcze raz Tomek Piwoński wpisuje się na listę strzelców. Bramkarz gospodarzy popełnia błąd i traci piłkę w starciu z Nikodemem Nowickim, a Piwoński strzela do pustej bramki. Do przerwy prowadzimy 6:0. Po zmianie stron znów atakujemy i w 37 minucie pada kolejna bramka. Akcja Nikodema Nowickiego, zejście do środka i strzał, po którym piłka wpada do siatki. 7:0. W 43 minucie budzą się gospodarze, Orkan chwilowo przybiera na sile. Dawid Pietrzyk zakręca naszą obroną i strzela pierwszego gola dla gospodarzy. W 52 i 53 minucie Polonia strzela kolejne bramki. Najpierw Bartosz Babski, a później Artur Nędza i mamy wynik 1:9. W 58 minucie kontratak przeprowadzają gospodarze i Kacper Gwiazdowski strzela drugą bramkę dla Orkana. W ostatnich sekundach meczu będący w polu karnym Jędrzej Zapłacki podaje do lepiej ustawionego Tomka Piwońskiego i pada dziesiąta bramka dla Polonii. Po chwili sędzia kończy mecz. Gratulacje. Już za tydzień ważny mecz z wymagającą Obrą Kościan, zeszłorocznym mistrzem OZPN Leszno w kat. Młodzik.

Młodzik
Piast Poniec – Stainer Polonia Leszno 0:7

W sobotni poranek drużyna młodzika Polonii Leszno udała się do Ponieca na mecz ligowy z tamtejszym Piastem. Od początku poloniści narzucili własny styl gry i już w 4 minucie objęli prowadzenie po trafieniu Mikołaja Cwojdzińskiego. W 13 min indywidualną akcję przeprowadza Mikołaj i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobywa swoją drugą bramkę w meczu i podwyższa prowadzenie naszej drużyny. Debiutujący w drużynie Grzegorz Waligóra w 19 min wykorzystuje podanie od Kamila Targosza i prowadzimy do przerwy 3-0. Po zmianie stron już pierwsza akcja przynosi na gola, skrzydłem ucieka Bartek Żeleźniak i dokładnym podaniem obsługuje Mikołaja który zdobywa swojego trzeciego gola a tym samym podwyższa prowadzenie naszego zespołu. W 34 min bramkę zdobywa Jakub Mikołajczak po dobitce piłki z rzutu wolne, a w 36 minucie swoją drugą bramkę w meczu zdobywa Grzegorz i prowadzimy 6-0. W końcówce meczu zdobywamy jeszcze jednego gola i ustalamy wynik na 7-0 dla naszego zespołu. Strzelcem bramki jest Mikołaj Cwojdziński który w dzisiejszym meczu zdobył aż cztery bramki.