Grała młodzież (5-6.11)

Wielkopolska Liga – Junior Starszy
Sobota 5.10.16 – godzina 13:00
Polonia 1912 Leszno – Mieszko Gniezno 1:0

Wielkopolska Liga – Junior Młodszy
Sobota 5.11.16 – godzina 11:00

Nielba Wągrowiec – Polonia 1912 Leszno 0:0

OZPN Leszno Grupa Mistrzowska – Trampkarz
Sobota 5.11.16 – godzina 9:30

Polonia 1912 Leszno – Rawia Rawicz 12:1

Dzisiaj został rozegrany ostatni mecz w tej rundzie. Po pierwszym meczu rozegranym w Rawiczu można było się spodziewać trudnego spotkania. Nic bardziej błędnego. Polonia rozpoczęła świetnie to spotkanie ponieważ już w 1 minucie meczu wynik otworzył J. Harendarz. Napór Polonii trwał i w 4 minucie ponownie bramkę strzelił J. Harendarz. Gra toczyła się praktycznie cały czas na połowie gości. W 14 minucie bardzo dobry strzał oddał O.Wulke jednak bramkarz Rawii był na posterunku. Kolejna bramka padła w 18 minucie i ponownie strzelił ją J.Harendarz kompletując tym samym klasycznego hat-trica. Następna bramka dla gospodarzy padła w 22 minucie spotkania a jej strzelcem był M.Nowak. Drużyna Rawii w pierwszej połowie ani razu nie zagroziła bramce Polonii. Wyniki 4:0 dla Polonii zakończyła się I połowa meczu. To co zrobili nasi piłkarze po przerwie przyszło najśmielsze oczekiwania. W 37 minucie spotkania kolejnego gola strzela J.Harendarz. W 41 minucie wynik podwyższa P.Stachowiak. Dwie minuty później w 43 minucie spotkania bramkę strzela F.Niemyt , w 54 minucie meczu bramkę strzela P.Stachowiak. Dominacja Polonii trwa , w 59 minucie swoją piątą bramkę w dzisiejszym meczu strzela J.Harendarz. Następnie w 62 minucie spotkania bramkę strzela F.Morawiak , w 66 minucie wynik podwyższa K.Kaźmierczak a w 70 minucie spotkania kolejną bramkę strzela P.Stachowiak i on również kompletuje klasycznego hat-trica. W doliczonym czasie gry drużyna Rawii wyprowadza kontrę w wyniku której należy im się rzut rożny. Po ładnym dośrodkowaniu i zamieszaniu na naszym polu karnym strzelają honorowego gola. Zaraz po tej akcji sędzia kończy spotkanie. Runda jesienna zakończona. Bilans 10 spotkań i 10 zwycięstw.

OZPN Leszno Grupa Mistrzowska – Trampkarz
Niedziela 6.11.16 – godzina 11:00
AS Czempiń – Polonia 1912 Leszno II 0:5

Świetna końcówka rundy w wykonaniu podopiecznych trenera Jakuba Pujanka, którzy po zwycięstwie w Czempiniu nad miejscowym Asem 5:0 (0:0) opuścili ostatnie miejsce w tabeli. Pierwsza połowa spotkania to typowy mecz walki – Polonia prowadziła grę a gospodarze nastawili się na kontry ale nasza obrona grała dziś poprawnie. Jedyne zagrożenie pod naszą bramką było spowodowane wykonywaniem przez miejscowych stałych fragmentów gry. Podobnie jak w meczu z Rawią doprowadzaliśmy do sporego zamieszania na przedpolu co pachniało utratą bramki. Do przerwy zatem 0:0. Po zmianie stron chłopacy pokazali koncert gry. Pierwszego gola strzela Antek Prałat, który wykorzystuje świetne dośrodkowanie Kuby Homskiego i tym samym przełamuje „niemoc strzelecką”. Po chwili niemal identyczne dośrodkowanie Kuby na bramkę zamienia Kacper Domagał. Wreszcie chłopacy poczuli moc i zaczyna wychodzić to wszystko co było ćwiczone na treningach. Jeszcze przy trzech dobrych wyjściach naszych napastników gospodarzy ratuje gwizdek sędziego, który wskazuje na pozycje spalone ale kolejne dobre rozegranie i precyzyjny strzał Kacpra Nojmana gdzie piłka po odbiciu się o oba słupki przekracza linię bramkową dobija Czempinian bo przy wyniku 0:3 jasne juz było było kto ten mecz dziś wygra. Ale drużyna na tym nie poprzestała i po dwóch świetnych kontrach Antek Prałat kompletuje klasycznego hat tricka ustalając wynik spotkania na 0:5. To zwycięstwo pozwoliło nam przeskoczyć w tabeli drużynę z Rawicza i daje bodziec do mocnej pracy w przerwie zimowej bo na wiosnę będzie motywacja do walki.

OZPN Leszno Grupa Mistrzowska – Młodzik 
Niedziela 6.11.16 – godzina 10:00
Obra 1912 Kościan – Polonia 1912 Leszno 3:1

W tej kolejce nasza drużyna młodzika zmierzyła się z drużyną Obry Kościan, która tylko raz schodziła pokonana z boiska w tym sezonie. Mimo tego Poloniści nie wystraszyli się przeciwnika i podjęli walkę na boisku, które było w bardzo złym stanie i ciężko było o grę piłką. Większość gry odbywała się w środku pola, gdzie było dużo walki i mimo słabszych warunków fizycznych nasi chłopacy dawali sobie radę. W 15 minucie meczu Oskar Hermanowicz w sytuacji sam na sam z ostrego kąta znalazł lukę przy krótkim słupku i otworzył wynik spotkania. Warto dodać, że w dniu dzisiejszym nasz bramkarz Jakub Bernacki był wyśmienitej formie, broniąc bardzo groźne sytuacje. Pierwsza połowa zakończyła się sensacyjnym prowadzeniem naszej drużyny. W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił to gospodarze nadal przeważali i niestety w 10 minucie dopięli swego wyrównując wynik spotkania. 5 minut później po nieudanym wybiciu piłki przez naszych obrońców piłka odbiła się od zawodnika drużyny przeciwnej, wróciła w nasze pole karne, a do niej dopadł napastnik gospodarzy doprowadzając do wyniku 2:1. Nasza drużyna nie mając nic do stracenia rzuciła się do odrabiania i nadziała się na kontrę drużyny z Kościana, która wykorzystała to bezlitośnie ustalając wynik meczu na 3:1.