Z cyklu „Grali w barwach Polonii”

Doceniany przez niemieckich kibiców Nasz wychowanek Mikołaj Pujanek od 9 lat swoją karierę piłkarską kontynuuje w Niemczech. W tym czasie bronił barw MTV Dannenberg, a obecnie VFL Bresse/Langendorf. Władze klubowe oraz kibice doceniają Mikołaja za prezentowaną na boisku piłkarską jakość, charakter i wolę walki. To właśnie te cechy spowodowały, że pełni funkcję kapitana swojego zespołu.

Pod koniec stycznia lokalna gazeta Elbe-Jeetzel-Zeitung ogłosiła konkurs na sportowca roku 2017 w tym najbardziej na zachód wysuniętym regionie Dolnej Saksonii. Corocznie organizowany konkurs podzielony na 5 kategorii (drużyna seniorska, drużyna młodzieżowa, sportowiec, sportsmenka, sportowiec młodzieżowy) cieszy się dużą popularnością wśród lokalnej społeczności.
Wśród nominowanych nie mogło oczywiście zabraknąć filaru drużyny VFL Bresse/Langendorf Mikołaja Pujanka. 16 marca na uroczystej gali poznaliśmy wyniki, gdzie spośród wszystkich nominowanych Mikołaj z liczbą 824 głosów zajął 3 miejsce! Nagrody wręczała popularna bramkarka reprezentacji Niemiec, Almuth Schult.

Zajęcie tego miejsca jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Fajnie, że kibice docenili moją pracę. Dziękuje również drużynie, bo dzięki niej mogę cieszyć się z nagrody.” – skomentował Mikołaj Pujanek

Warto również dodać, że VFL Bresse/Langendorf zajęła również 3 lokatę w kategorii drużyny roku. Z pewnością jest to efekt świetnej gry uwieńczonej awansem do wyższej ligi oraz zwycięstwa w prestiżowym pucharze okręgu.

Mikołaj na bieżąco śledzi wyniki drużyn Stainer Polonii Leszno i kibicuje naszym chłopakom zarówno w rozgrywkach seniorskich jak i drużyn młodzieżowych. Liczymy, że przy okazji odwiedzin naszego miasta uda mu się obejrzeć któreś ze spotkań ligowych.