III PIKNIK Stainer Polonii Leszno za nami [foto]

Przygotowania trwały od kilku dni, wczoraj zwożenie sprzętu a dzisiaj od rana ustawianie wszystkiego na placu przy budynku klubowym i tylko co chwilę spoglądaliśmy w niebo czy nie spadnie deszcz – udało się  pogoda może daleka od ideału ale zawsze mogło być gorzej.

Zaczęliśmy od meczy z udziałem zawodników i rodziców. Trzeba przyznać, ze ojcowie – w dniu swojego święta – nie odstawiali nogi i pokazali pyszałkowatym młodzieniażkom, że wiedzą na czym ten sport polega Ofiar w rozegranych spotkaniach kronikarze nie odnotowali  W międzyczasie można było spróbować swoich sił w TURBOKOZAKU lub poczuć się jak stołowy piłkarz w dmuchanej wersji tej popularnej gry świetlicowej. To wszystko przy dźwiękach piłkarskich przebojów i przygotowanym poczęstunku, w którym prym wiodła kiełbasa z grilla, która została dostarczona rano wprost z masarni – Ruszkowski Stanisław -Rzeźnictwo – Wędliniarstwo Krzycko Wielkie. Każdy mógł skosztować najlepszych leszczyńskich lodów czyli PINGWINÓW z wytwórni MŁYNARCZYK oraz waty cukrowej, którą rozdawał p. K. Pieczyński.

Była okazja do wspólnej zabawy, rozmów o futbolu i wzajemnego poznania się. Prezes Piotr Organista na konferencji prasowej przekazał dziennikarzom informacje zarówno o zakończonym sezonie jak i planach na ten następny. Odwiedzili nas także Prezydent Łukasz Borowiak i Wiceprezydent Piotr Jóźwiak, którzy potwierdzili, że na kompleksie w Zaborowie zostanie wybudowane pełnowymiarowe boisko o sztucznej nawierzchni. Prace projektowe ruszą już w tym roku. To świetna informacja, która pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość  Byli też nasi sponsorzy z Michałem Prałatem właścicielem firmy Stainer na czele. 

W końcu na boisko wyszły drużyny olbojów Stainer Polonii Leszno i Zagłębia Lubin. Mecz był niezwykle zacięty i jeżeli ktoś myślał, że będzie to spokojny mecz „starszych panów” mile się rozczarował. Tempo gry całkiem dobre a niektóre zagrania „klasa światowa”. Ostatecznie wygrali gospodarze 9: 5 a bramki dla Stainer Polonii zdobyli Łukasz Pujanek, Waldemar Jędrusiak i Grzegorz Gawrych po 2 oraz Rafał Stężycki, Andrzej Lokś i Grzegorz Posiakata po 1. Poza strzelcami bramek na boisku zobaczyliśmy w biało-czerwonych barwach ponownie po latach: Tomasz Ganowski, Marcin Andersz, Przemysław Gruszkiewicz, Przemysław Karwatka, Marcin Piech, Jarosław Nagły, Paweł Wachowiak, Łukasz Ratajczak, Tomasz Wołowicz, Damian Paszkowiak, Maciej Weber, Remigiusz Bukowski oraz Przemysław Wawrzyniak, Rafał Stężycki, Grzegorz Gawrych. W rolę kierownika i trenera drużyny wcielił się również były piłkarz Polonii 1912 Sebastian Nowak.
W przerwie spotkania odbyła się uroczystość przyjęcia w poczet zawodników klubu Stainer Polonia Leszno zawodników z leszczyńskich akademii, którzy zgodnie z porozumieniem przeszli do naszego klubu. Wręczono także puchar Turbokozaka 2018, którym został Maks Pieczyński z drużyny juniora młodszego. 

Po meczu zawodnicy obydwóch drużyn wspólnie zasiedli do biesiadnego stołu. Była okazja do wspomnień i piłkarskich dyskusji. Goście z Lubina byli urzeczeni naszą gościnnością i bardzo komplementowali jakość naszego ośrodka treningowego. 

Sprawne przeprowadzenie pikniku zawdzięczamy przychylności i pomocy miasta Leszno, MOSiR Leszno, Bar Orlik, Lody Młynarczyk, Plażowa food & music , Teatr Miejski w Lesznie.

Dziękujemy wszystkim za udział i zabawę. My postaramy się aby za rok było jeszcze więcej atrakcji a już dziś podejmujemy starania aby pogoda była zdecydowanie lepsza niż dziś.