Jesień zakończona z przytupem

Pewnym zwycięstwem 3:0 nad PKS Racot podopieczni Jędrzeja Kędziory zakończyli rundę jesienną i ostatecznie zakończyli 3 miejsce w tabeli mają tyle samo punktów co drugie zespół Pogoni Skalmierzyce. Teraz przed Stainer Polonia Leszno dwa mecze rundy rewanżowej.

Zadanie na ten mecz było jedno – powrócić na zwycięską ścieżkę. I już w 14 minucie Miłosz Lokś wykorzystał zamieszanie w polu karnym i mieliśmy 1:0. Gospodarze pomimo utraty gola nie podłamali się i ruszyli do ataków, ale był nieskuteczni. Gdy nadeszła 44 minuta pięknym strzałem z dystans popisał się Łukasz Gryziecki i do przerwy było 2:0.

Po zmianie stron zadowoleni dwubramkowym prowadzeniem leszczynianie oddali nieco inicjatywę rywalom i szukali swoich okazji z kontrataków. Gdy nadeszła 70 minuta Michał Płocharczyk ujrzał drugą żółtą kartkę i Poloniści musieli grać ostatnie 20 minut w osłabieniu. To jednak nic nie zmieniło, bo PKS Racot nie potrafił wykorzystać tej okazji co więcej w 90 minucie wynik na 3:0 ustalił Jakub Rerak.