Jesteśmy Mistrzem!

Podopieczni Roberta Stańczyka grali w grupie A, gdzie z kompletem punktów awansował z 1 miejsca do półfinału:
Polonia 1912 Leszno – AS Czempiń 4:0
Polonia 1912 Leszno – Grom Wolsztyn 1:0
Polonia 1912 Leszno – Rawia Rawicz 3:0

Natomiast podopieczni Jakuba Pujanka grali w grupie B, gdzie odnieśli dwa zwycięstwa i w meczu o pierwsze miejsce w grupie przegrali po rzucie karnym z Kanią Gostyń 1:0, a remis wystarczył na awans z pierwszego miejsca. Stało się inaczej i ostatecznie w grupie B Poloniści zajęli drugie miejsce.
Polonia 1912 Leszno – Szok Bojanowo 1:0
Polonia 1912 Leszno – Obra 1912 Kościan 2:1
Polonia 1912 Leszno – Kania Gostyń 0:1

W związku z tym, oba nasze zespoły zmierzyły się w półfinale, gdzie swoją wyższość pokazali starsi koledzy, wygrywając 4:1. W drugim półfinale był remis i o awansie zadecydowały rzuty karne, które lepiej egzekwowali zawodnicy Gromu Wolsztyn.

W meczu o 3 miejsce podopieczni Jakuba Pujanka mieli okazję się zrewanżować za porażkę grupową kolegom z Gostynia i niewiele brakowało, aby tak sztuka się udała, bo okazje do zdobycia bramki były. Jednakże ostatecznie oba zespoły nie potrafiły przechylić zwycięstwa na swoją stronę w regulaminowym czasie gry i o brązie zadecydowały rzuty karne. Niestety lepsi w tym aspekcie okazali się zawodnicy Kanii Gostyń i to oni cieszyli się z 3 miejsca.

W wielkim finale podopieczni Roberta Stańczyka przez całe 12 minut dyktowali warunki gry, lecz dobrze broniący się zespół Gromu Wolsztyn nie dawał za wygraną. Dopiero na 20 sekund przed końcem, po ładnej zespołowej akcji Nataniel Kozibura zadał decydujący cios i Polonia 1912 Leszno mogła cieszyć się ze złota!

W indywidualnych nagrodach również mieliśmy swój udział, ponieważ Patryk Stachowiak został najlepszym zawodnikiem, a Jakub Harendarz i Antek Prałat zostali Królami Strzelców, gdyż obaj zdobyli po 4 bramki.

Ostateczna klasyfikacja:
1. Polonia 1912 Leszno I
2. Grom Wolsztyn
3. Kania Gostyń
4. Polonia 1912 Leszno II
5. Obra 1912 Kościan
6. Rawia Rawicz
7. Szok Bojanowo
8. AS Czempiń