Kędziora: „Postawa zawodników jest naprawdę budująca”

Do ligowej inauguracji pozostało już tylko osiem dni. W związku z tym na łamach naszej strony przedstawiamy krótki wywiad z trenerem I zespołu Jędrzejem Kędziorą.

 

Przed Nami ostatni mecz kontrolny, a później już startuje nowy sezon. Jak z perspektywy trenera przebiegały przygotowania do sezonu ?
– Praktycznie bez zakłóceń, tylko w jednym przypadku pogoda pokrzyżowała nam plany i trzeba było odwołać sparing, ale gra kontrolna została odrobiona w innym terminie. Niewielka zmiana planów. Po za tym wszystko przebiegało zgodnie z planem przy dużym procencie obecności zawodników na zajęciach, co cieszy.

Czy są w drużynie zawodnicy, którzy pozytywnie zaskoczyli trenera w okresie przygotowawczym ?
– Tak są, ale nie chcę robić wycieczek personalnych. Wszyscy fajnie pracują, widać, że chcą wywalczyć miejsce w podstawowej jedenastce. Postawa zawodników jest naprawdę budująca i mam nadzieje, że będzie odzwierciedleniem w dobrych występach w lidze.

Czego mogą się spodziewać kibice po naszej drużynie w nowym sezonie ?
– Zaangażowania w to co robimy i ambicji, czyli chęci wygrywania.

Nowa czwarta liga to wielka zagadka – jakie są oczekiwania trenera odnośnie tych rozgrywek, które drużyny będą walczyły o awans, kto będzie bronił się przed spadkiem ?
– Dokładnie tak, jest zagadką. Trzeba zobaczyć kilka spotkań i wtedy już coś będzie wiadomo na temat innych drużyn, poziomu rozgrywek itp. Dzisiaj trudno się wypowiedzieć kto o co będzie walczył, szczególnie, że różne informacje dochodzą do mnie co do ”zbrojenia” się zespołów w nowej IV lidze. Oczywiście takie informację przyjmuję do wiadomości, ale nie do końca mnie interesują, ponieważ My mamy swoją, ciekawą strategię budowania zespołu i pomysł na jej funkcjonowanie. Z tym też są związane moje oczekiwania, a mianowicie, wygrać jak największą ilość meczów, ponieważ zwycięstwa pomagają w rozwoju zespołu i realizowania planów.

Pro Junior System w IV lidze, jak ocenia trener ten nowy pomysł ?
– Patrząc na strategię budowy zespołu, jaką przyjęliśmy, tzn. wprowadzać do drużyny naszych młodych wychowanków możemy połączyć przyjemne z pożytecznym. Ciekawa idea i słuszna.

Jaki cel stawia przed sobą drużyna na nadchodzący sezon ?
– Wgrać każdy najbliższy mecz. A ogólnie rzecz ujmując, mieć taką pozycje wyjściową w tabeli po rundzie jesiennej żeby być spokojnym o utrzymanie, a jednocześnie myśleć o czołowych lokatach.

Czy baza sportowa i zaplecze treningowe w Lesznie są wystarczające do aktualnego poziomu drużyn i oczekiwań ?
– Baza i zaplecze treningowe w Lesznie przy niewielkich jeszcze nakładach spełniałoby wymogi do rozwoju klubów z ekstraklasy, także nie ma o czym mówić, czwarto-ligowe spełnia w 200 %

Czy jest coś czego Trenerowi brakuje w pracy z zespołem Stainer Polonii ?
– Więcej treningów, godzin spędzonych z drużyną w celu jej rozwoju. Mam tyle do przekazania wiedzy, ale z przyczyn czasowych, pracy zawodników, nie jestem wstanie tego do końca zrealizować. Ale i tak jest nieźle, słysząc jak mają Trenerzy w innych klubach.

Stainer Polonia Leszno w III lidzie…
– Nasz wszystkich obowiązek. Wierzę, że ciężko pracując, zrobimy to! Leszno ma duży potencjał na III ligę! Wykorzystajmy to!