Klasa sportowa

Egzamin sprawnościowy do klasy sportowej Technikum nr 3, odbędzie się w najbliższą środę 6 maja o godzinie 10:30 na Kompleksie Sportowym im. Zdzisława Adamczaka w Lesznie przy ulicy Górowskiej 49.

Egzamin jest dla wszystkich osób, które aplikowały poprzez stronę rekrutacji oraz dla osób chętnych, które chcą dołączyć lub nie są zdecydowane a nie aplikowały po przez stronę internetową.

Uczestnicy muszą mieć ze sobą:

Po testach jest możliwość skorzystania z pryszniców.


Chcesz zostać profesjonalnym piłkarzem ?!

Podejmij naukę  w Szkole Piłki Nożnej – Football School prowadzonej  przez   Klub Piłkarski  Polonia  1912 Leszno i Zespół Szkół Rolniczo- Budowlanych w Lesznie

Grupa młodych działaczy piłkarskich,  przedstawicieli  nowych  władz  Klubu Piłkarskiego  Polonia 1912 Leszno podjęła  się  ambitnego  zadania wprowadzenia nowych rozwiązań do działalności Klubu poprzez stworzenie nowatorskiej Szkoły Gry w Piłkę Nożną. Oferta skierowana jest dla zawodników z Leszna i regionu leszczyńskiego, którzy chcą poświęcić się piłce nożnej i zdobyć  umiejętności profesjonalnego uprawiania tej dyscypliny.

Zdobywanie umiejętności gry w piłkę nożną wymaga dużego zaangażowania poprzez odpowiednio zaplanowane łączenie treningów z kształceniem ogólnym. Jest więc  wartościowym  instrumentem  edukacji społeczno-zawodowej i wymaga integracji  aktywności zarówno  podmiotów wspierających  uczenie się gry w piłkę nożną jakimi są kluby piłkarskie, a także rodziców oraz samorządowych instytucji odpowiedzialnych za łączenie edukacji i sportu w Lesznie. Powołanie  Szkoły Piłki Nożnej przez KP Polonia 1912 Leszno  przy współpracy z Zespołem Szkół Rolniczo-Budowlanych  pozwala na wykorzystanie edukacji i sportu we wszechstronnej edukacji młodych piłkarzy, a także  na promocję Leszna jako miasta wspierającego innowacyjne projekty edukacyjne.

Szkoła Piłki Nożnej będzie placówką  edukacyjno–sportową, w której  piłka nożna  będzie stanowiła  instrument  zachęcania uczniów – adeptów piłki nożnej do aktywnego łączenia profesjonalnego uprawiania sportu na wysokim poziomie z nauką w tym co ważne nauką wartościowego zawodu technika budowlanego lub technika robót wykończeniowych w budownictwie zakończonych egzaminem maturalnym.  Wykorzystanie takiego łączonego kształcenia w rozwoju ich osobowości i kompetencji zawodowych w przeciwieństwie do podobnych projektów związanych jedynie z wykształceniem ogólnym stwarza wyjatkową możliwość zapobiegania wykluczeniu z rynku pracy „bezrobotnych piłkarzy”.

Motto Szkoły stanowią więc ambitne i społecznie wartościowe wyznaczniki  :

Szacunek-Odpowiedzialność –Zaufanie- Skuteczność

Podjęcie nauki  w Szkole pozwoli na oryginalne połączenie i realizację kilku  ważnych życiowo celów, w tym :

 1. przygotowanie do egzaminu maturalnego i uzyskanie wykształcenia technicznego w  atrakcyjnym na rynku pracy zawodzie technika budowlanego lub technika robót wykończeniowych w budownictwie wraz z mozliwością kontynuowania studiów wyższych;
 2. możliwość uzyskania przez ucznia certyfikatu profesjonalnego piłkarza  posiadającego   umiejętności :
 • gry w piłkę nożną na wybranej pozycji
 • prowadzenia piłkarskiego  stylu życia (zasady żywienia – trening- udział w meczach)
 • negocjowania warunków podpisania kontraktu z klubem
 1. możliwość uczestniczenia w nowatorskim programie  indywidualnego  nauczania gry w piłkę nożną wzorowanym na programach klubów krajów najsilniejszych lig europejskich;
 2. grę w drużynach KP Polonia 1912 Leszno na poziomie rozgrywek wojewódzkich (junior młodszy, junior) z możliwością awansu do Centralnej Ligi Juniorów;
 3. indywidualne podejścia do każdego ucznia (zajęcia prowadzone są przez certyfikowanych nauczycieli gry w piłkę nożną, pracujących indywidualnie z poszczególnymi uczniami w ramach współpracy szkoła – klub  )
 4. możliwość porównyw
  ania umiejętności własnych z piłkarzami z profesjonalnych  klubów np. Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin , Lech Poznań;
 5. przyjazną politykę transferową i pomoc w rozwoju kariery piłkarskiej poprzez wsparcie w poszukiwaniu klubu zarówno na szczeblu regionu leszczyńskiego jak i poza nim.

Szkoła zapewnia także : nowoczesną bazę do nauczania gry, w tym boiska o doskonałej nawierzchni, wykwalifikowaną kadrę nauczycieli gry w piłkę nożną, internat i stołówkę (wyremontowane w 2018r.), stałą opiekę lekarską i fizjoterapeutyczną, promocję medialną wyróżniających się zawodników, obozy treningowe. Ponadto planujemy  organizację  dla chętnych uczniów  kursów : Instruktora  piłki nożnej, Organizatora imprez  sportowo-  rekreacyjnych.

Absolwenci będą  mogli kontynuować naukę na  studiach m.in. na podstawie umów pomiędzy KP Polonia 1912 Leszno a Uczelniami  w tym  : z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową Lesznie  na kierunkach  Ekonomicznych, Wychowanie Fizyczne, Turystyka i  Rekreacja , Pedagogika, z Wyższą Szkołą Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu  na kierunkach  Zarządzanie , Coaching , Informatyka .

Konsultantem  projektu jest  Team Manager   Ryszard Panfil  założyciel  i mentor w  Szkołach  Mistrzostwa Sportowego  Polskiego Związku Piłki Nożnej (Łódź, Wrocław, Gdańsk, Kraków); wychowawca  zawodników ekstraklasy,  między innymi  Łukasza  Garguły (Wisła Kraków), Arkadiusza Aleksandra (Górnik Zabrze),Tomasza  Kuszczaka  (Manchester United); przedstawiciel  PZPN w międzynarodowym stowarzyszeniu szkół piłkarskich skupiającego Anglię, Francję, Niemcy, Austrię ,Szwajcarię działającego  pod egidą UEFA; członek Rady Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej.

EGZAMIN
6 czerwca 2018 roku
Kompleks Sportowy im. Zdzisława Adamczaka
ul. Górowska 49, 64-100 Leszno

Obowiązkowa rejestracja zainteresowanych na stronie:
www.zsrb.leszno.pl – dział rekrutacja
od 14 do 30 maja 2018 roku