Kobylin pokonany!

Przed meczem dla kibiców, którzy zakupili bilet czekała słodka niespodzianka od cukierni „ u Kowolik”. 

Pierwsza połowa w większej części toczyła się pod dyktando podopiecznych Waldemara Jędrusiaka, którzy próbowali przebić się przez broniąca się całą drużynę rywali. Pomimo kilku okazji do zdobycia bramki pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

W przerwie meczu chłopcy z Akademii Reissa Leszno rozegrali mecz pokazowy, a dla kibiców odbył się quiz historyczny z okazji obchodów 1050-lecia Chrztu Polski. Udział w nim wzięło czterech kibiców, którzy świetnie się spisali i w nagrodę otrzymali szalik klubowy oraz karnet na mecze Polonii 1912 Leszno.

Po zmianie stron od początku oglądaliśmy ciąg dalszy ataków naszej drużyny i po jednym z nich w 60 minucie Patryk Gendera wykorzystał podanie Artura Krawczyka i było 1:0. Osiem minut później Arek Michałowicz musiał piłkę z siatki wyciągać po raz drugim, tym razem po strzale Michała Płocharczyka. Po tym golu wydawało się, że mecz jest pod kontrolą, lecz na 12 minut przed końcem indywidualną akcją popisał się Mateusz Pijanowski i pokonał Darka Szczerbala. Ten gol dodał wiatru w żagle gościom, którzy odważniej ruszyli do ataków. Jednak pomimo okazji do wyrównana to po dośrodkowaniu Jędrzeja Wydmucha, Artur Krawczyk postawił kropkę nad „i” ustalając wynik na 3:1. 

Bramki:
1:0 Gendera (60′)
2:0 Płocharczyk (68′)
2:1 Pijanowski (78′)
3:1 Krawczyk (90′)

Polonia: Szczerbal – Jęsiek, Konieczny, Bugzel, Kowalski, Ramota – Płocharczyk, Marciniak, Krawczyk, Gendera, Pawlicki

{phocagallery view=category|categoryid=33}