LECHIA GDAŃSK ZA MOCNA, ŚWIETNY MECZ DZIEWCZYN

Niedziela już z lepszą pogodą do gry choć zimne podmuchy wiatru nie sprzyjały piłkarzom i piłkarkom w rozgrywaniu ich spotkań. Jako pierwsi – bo już o 11:00 – na murawę wybiegli nasi juniorzy. Rywal nie byle jaki bo Lechia Gdańsk czyli ekipa znajdująca się po drugiej stronie ligowej ale liczyliśmy, że chłopacy pokuszą się co najmniej o dobrą grę a może i o jakieś punkty. Pierwsza połowa wyrównana, z okresami naszej przewagi. Niestety rywal bezlitośnie wykorzystał nasze błędy w defensywie. Co tu dużo mówić – bramki w tej odsłonie sprezentowaliśmy Lechii na tacy. O ile po stracie pierwszego gola dość szybko za sprawą Paweł Stachowiak, który świetnie zachował się w polu karnym doprowadziliśmy do wyrównania to na kolejne dwa trafienia odpowiedzi już nie było. Szkoda zwłaszcza bramki straconej na 3:1 tuż przed przerwą. A że po przerwie rywal znów nas skarcił trafieniem do siatki gra troszkę przestała się kleić. Kolejny 5 gol dla Gdańszczan w zasadzie rozwiał wątpliwości choć pod koniec spotkania nasi piłkarze jeszcze się poderwali i Jakub Harendarz pokonał golkipera gości. Ten sam zawodnik zdobył jeszcze jedną bramkę ale boczny arbiter zasygnalizował pozycję spaloną, której w naszym odczuciu nie było. Szkoda. Ostateczny wynik 2️⃣:5️⃣. Za tydzień podopiecznych Waldek Jędrusiak czeka dwudniowy wyjazd do Koszalina na mecz z miejscowym Bałtykiem.

Serię weekendowych spotkań Stainer Polonii Leszno zakończyły panie, które o godz. 17:00 zmierzyły się z Gromem Wolsztyn. Nasze dziewczyny dały prawdziwy koncert gry i pewnie pokonały rywalki 4️⃣:0️⃣ po trafienia Amanda Moura⚽️⚽️ Alicji Małeckiej⚽️oraz Hania Joachimiak⚽️ Wygrana bardzo cieszy – ważne 3 pkt ale i coraz lepsza gra drużyny.