Lekcja odrobiona! Zwycięstwo na koniec roku!

Plan na to spotkanie był jasny – zwycięstwo. Dlatego też od samego początku nasi zawodnicy starali się zdobyć bramkę. I tak też się stało, gdyż w 33 minucie Eryk Moryson otworzył wynik spotkania. To jedno bramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy. Po zmianie stron i upływie pięciu minut kibice byli świadkami prawdziwej wymiany ciosów. Gdyż w przeciągu sześciu minut padły trzy bramki. Najpierw Michał Górecki doprowadził do wyrównania, później Artur Krawczyk dał prowadzenie Polonistom, a 56 minucie Łukasz Walczak wyrównał stan meczu. Natomiast od 60 minuty miejscowi grali w osłabieniu po drugiej żółtej kartce dla Wojciecha Drygasa. Cztery minuty później w naszym obozie cieszyliśmy się z gola, gdyż na listę strzelców wpisał się Jakub Rerak. Gospodarze mieli idealną okazję, aby ponownie wyrównać. Rzut karny fatalnie wykonał jeden z graczy miejscowych, gdyż piłka po jego strzale przeleciała nad bramką. Gdy do końca meczu pozostało 15 minut Łukasz Glapiak postawił kropkę nad „i” strzelając przepiękną bramkę i tym samym ustalił wyniki na 4:2 dla Polonii 1912 Leszno.