Leszczyński Tur mocniejszy [foto]

Od czasów Mieszka I tury nie miały na naszej ziemi łatwo, a dziś w roli rycerza Wieniawy wystąpili Poloniści.


W dzisiejszym zaległy spotkaniu podopieczni Jędrzeja Kędziory pokonali przed własną publicznością, beniaminka MKS Tur Turek 2:0 i awansowali na drugie miejsce w tabeli.
Przez większą część spotkania więcej przy piłce utrzymywali się Poloniści i to oni kreowali akcje ofensywne. Gości mocno cofnięci na własnej połowie szukali swoich okazji z kontry. Pierwszy kwadrans za wiele nie pokazał, dopiero w 20. minucie po zagraniu piłki ręką sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Artur Krawczyk. Nie co więcej niż kwadrans później Kacper Robaczyński popisał się kapitalną indywidualną akcją i strzałem lewą nogą nie dał szans doświadczonemu Dariuszowi Brzostowskiemu.

Po zmianie stron Turowianie próbowali zdobyć bramkę kontaktową, lecz nasza defensywa tego dnia była dobrze dysponowana. Co więcej rywale pozostawiali coraz więcej miejsce co pozwalało nam na wyprowadzanie akcji ofensywnych jednak żadna z nich nie zakończyła się bramką, ale kilka ich było. Najlepszą okazję miał Łukasz Glapiak, który przestrzelił rzut karny podyktowany po faulu na Kacprze Robaczyńskim. Ponadto cieszy forma zawodników i coraz większa liczba kibiców na trybunach.

A już w niedzielę o 14:00 gości będziemy LKS Gołuchów, Serdecznie Zapraszamy.

Bramki:
– 1:0 Krawczyk (20′)
– 2:0 Robaczyński (38′)

Fotorelacja:
– leszczyńskisport.pl
– sportelka.pl
 leszno24.pl