Lider za mocny!

Punktów Stainer Polonii Leszno nie przyniosła 28. kolejka piłkarskiej IV ligi. Nasz zespół przegrał w Trzciance z tamtejszym Lubuszaninen 0:3.

Kibice z Leszno po cichu liczyli na to, że powtórzy się z scenariusz z pierwszego spotkania obu zespołów. We wrześniu bowiem poloniści na własnym terenie pokonali ówczesnego lidera tabeli 2:1. Oprócz niezwykle ważnych trzech punktów Stainer Polonia zyskała wtedy równie cenną wiarę w własne możliwość, która zaprocentowała zwycięstwami w kolejnych spotkaniach.

Tym razem jednak już na starcie poprzeczka była zawieszona naprawdę wysoko. Z jednej strony wyjazd do drużyny, która w 13 spotkaniach przed własną publicznością zwyciężyła 12 razy notując przy tym zaledwie jeden remis. Z drugiej zaś leszczynianie przyjechali do Trzcianki w mocno eksperymentalnym zestawieniu. Brak Artura Krawczyka, Fryderyka Kokota, Przemysława Kowalskiego, Łukasza Glapiaka czy Kacpra Robaczyńskiego sprawił, że szansę pokazania swoich możliwości otrzymają zmiennicy. Ci jednak nie sprostali walczącemu o awans do III ligi Lubuszaninowi, który prowadzenie w meczu objął w 26 minucie po trafieniu Pawła Wichra. Ten sam zawodnik skopiował swój wyczyn w 60 minucie. Wynik na 3:0 dla gospodarzy w końcówce spotkania ustalił Dawid Zieliński.

Dzięki wygranej Lubuszanin Trzcianka pozostał na pierwszym miejscu w ligowej tabeli. Ósma na ten moment Stainer Polonia kolejnych punktów będzie musiała szukać juaż 1 maja w pojedynku z LKS-em Gołuchów.

Lubuszanin Trzcianka 3:0 Stainer Polonia Leszno
26′ Paweł Wicher 1:0
60′ Paweł Wicher 2:0
82′ Dawid Zieliński 3:0

(tekst: http://leszczynskisport.pl)