KlubSeniorzy

ŁUKASZ KONIECZNY TRENEREM SENIORÓW

Bardzo nam miło poinformować, że decyzją Zarządu KP Polonia 1912 Leszno misję prowadzenia drużyny seniorów naszego klubu otrzymał trener Łukasz Konieczny.

Mimo otrzymania wielu ofert pracy na stanowisku to koncepcja przedstawiona przez trenera Koniecznego okazała się najlepiej odpowiadać na oczekiwania przed zbliżającym się trudnym sezonem. Jesteśmy pewni, że Łukasz Konieczny swoim zapałem, zaangażowaniem oraz profesjonalnym podejściem do obowiązków przyczyni się do stworzenia drużyny, która będzie jednym z liderów IV ligi.
Trener, który blisko 20 lat temu zaczynał swoją przygodę z piłką nożną w drużynach Polonii Leszno “wyszedł” spod ręki świetnego fachowca jakim jest trener Robert Stańczyk z SP nr 7. W swojej piłkarskiej karierze występował także w ekipach Krobianki Krobia, Dąbroczanki Pępowo, GKS Włoszakowice, Brenevii Wijewo czy Korony Wilkowice. Od 2010 roku pełnił także funkcję trenera drużyn seniorskich we Włoszakowicach, Wijewie oraz Wilkowicach a od 2019 roku był trenerem drużyny juniorów Stainer Polonii Leszno, z którą zrobił prawdziwą furorę docierając do Finału Totolotek Puchar Polski na szczeblu okręgu.
Na pewno przed trenerem Koniecznym niełatwe zadanie bo zdajemy sobie sprawę, że futbol po pandemii koronawirusa mocno się zmieni. Nie ułatwia zadania niepewna przyszłość i brak pewności tego co przyniosą najbliższe miesiące. Ale jesteśmy przekonani, że Łukasz z pomocą wielu dobrych przyjaciół oraz wsparciem zawodników wykona postawione przed nim zadanie. Życzymy powodzenia i z niecierpliwością oczekujemy pierwszych spotkań pod wodzą nowego coacha.