Mamy lidera!

Kto postanowił dzisiejsze dwie godziny tej słonecznej niedzieli poświęcić na mecz naszych seniorów to z na pewno po ostatnim gwizdku nie był rozczarowany. Pierwszy kwadrans to spokojna gra w środku pola. Jednak w 16. minucie Dominik Karolczak dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie dopadł do niej Łukasz Glapiak i płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi rywali. Poloniści zbyt długo się nie cieszyli z prowadzenia, bo pięć minut później najskuteczniejszy zawodnik LKS Gołuchów, Krystian Benuszak pokonał Jakuba Krzyżostaniaka. Po tym golu goście nie co mocniej ruszyli do ataków, lecz nic z tego nie wynikało. Natomiast w 35. i 37. minucie podopieczni Jędrzeja Kędziory zadali dwa szybkie ciosy. Najpierw kapitalnie zachował się w polu karnym Artur Krawczyk, który mając rywala na plecach zdołał się odwrócić i zdobyć gola, a chwilę później Fryderyk Kokot ambitnie powalczył w polu karnym i posłał mocne plasowane zagarnie wzdłuż pola karnego, gdzie idealnie w tempo nabiegł Kacper Robaczyński i było już 3:1.

Po zmianie stron nie mający nic do stracenia goście rzucili się do ataków i dwukrotnie zagrozili bramce Polonistów, ale Jakub Krzyżostaniak za każdym razem był lepszy. Z biegiem czasu było widać, że nasi piłkarze grają 3 mecze w ciągu 8 dniu, lecz mądrze się ustawiali i przerywali akcję. Co więcej Karol Smoła mógł podwyższyć wynik na 4:1, ale przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem LKSu. I zamiast mieć komfortową sytuację to przyjezdni w 85. minucie za sprawą Dawida Guźniczaka, złapali kontakt i końcówka meczu była nerwowa. Podopieczni Damiana Barasa praktycznie ostatnie minuty atakowali całym zespołem, lecz zamiast zdobyć bramkę wyrównującą, stracili gola w 93. Minucie, a na listę strzelców po raz 8 w tym sezonie wpisał się Artur Krawczyk.

Dzięki tej wygranej Polonia 1912 Leszno awansowała na 1 miejsce w tabeli i teraz przez tydzień czasu możemy spokojnie przygotowywać się do mecze derbowego w Rawiczu.

Bramki:
1:0 Glapiak (15′)
1:1 Benuszak (20′)
2:1 Krawczyk (35′)
3:1 Robaczyński (37′)
3:2 Guźniczak (85′)
4:2 Krawczyk (93′)

Fotorelacja:
– leszczyńskisport.pl
– sport.elka.pl