Międzynarodowo na Strzeleckiej

W upalne środowe popołudnie na murawę boiska przy ul. Strzeleckiej wybiegły drużyny młodzieżowe angielskiego Atherton Town FC oraz Stainer Polonii Leszno. Brytyjczycy przebywający na obozie w Polsce to chłopcy z roczników 2000-01 natomiast nas reprezentowała drużyna trenera Waldemara Jędrusiaka składająca się głównie z zawodników z rocznika 2002, których wsparli także nasi trampkarze.

Początek spotkania to zdecydowany atak anglików, którzy grali bardzo dynamicznie i zdecydowanie. Mimo kilkuminutowej przewagi nie zagrozili jednak naszej bramce. Wraz z upływem czasu nasi chłopacy otrząsnęli się z dominacji rywala i przejęli inicjatywę na boisku. Duża ruchliwością i dobrą wymianą licznych podań budowali ataki pozycyjne. W tym fragmencie meczu mieliśmy nawet dość dobre sytuacje do objęcia prowadzenia ale albo bramkarz Atherton był na posterunku albo strzały mijały światło bramki gości. Im bliżej końca I części spotkania ponownie przewagę zyskali Brytyjczycy, którzy w ostatniej akcji przed przerwą po błędzie naszego bloku defensywnego wyszli na prowadzenie.

W drugiej połowie to goście przejęli inicjatywę. Rywal grał zdecydowanie szybciej i agresywniej. Siły włożone w I połowie w wyrównanie przewagi fizycznej angielskiej drużyny dość szybko dały o sobie znać i nie byliśmy w stanie podjąć równorzędnej walki. Nie udało się wypracować sytuacji do strzelenia bramki wyrównującej mimo, że starliśmy się przebić przez rosłych obrońców w żółto-zielonych kostiumach. Co nie udało się nam udało się drużynie Atherton. Straciliśmy dwa gole po rzutach rożnych i strzałach głową. Mecz kończy się wynikiem 0:3 (0:1).

Szkoda, że trener Waldek nie mógł skorzystać z podstawowych zawodników, którzy jutro będą wspierać drużynę juniora starszego w arcyważnym spotkaniu ligowym z Przemysławem Poznań.

Mecz niewątpliwie bardzo przydatny dla obu drużyn. Ciekawe doświadczenie i możliwość porównania się na tle silnego fizycznie rywala.

Na pewno Anglicy zapamiętają nasze miasto zarówno z pięknego obiektu, dobrego poziomu piłkarskiego oraz tradycyjnej polskiej gościnności. Każdy zawodnik gości otrzymał pamiątkę z naszego miasta 🙂 Ponadto przekazaliśmy też nasz szalik oraz kalendarz 🙂