Młodzież największym transferem

Za kilka dni zainauguruje sezon w IV lidze. Stainer Polonia Leszno uda się w daleką podróż do oddalonego od Leszna o 200 km Śmiłowa k/Piły.

Jak wiadomo przed nami nowa IV ligi składająca się z 20 klubów, tak więc zapowiada się długi i ciekawy sezon. Zarząd oraz sztab szkoleniowy podchodzi do niego ostrożnie, bo na pewno finansowo jak i sportowa będzie to coś bardziej wymagającego niż do tej pory.

Celem na rundę jesienną będzie zdobycie jak największej liczbu punktów, tak aby w zimie spokojnie przygotowywać się do rundy rewanżowej. Cel ten ma zrealizować praktycznie taka sama kadra, która występowała w czerwono-białych barwach w poprzednim sezonie. Włodarze klubu jak i sztab szkoleniowy pomimo kilku propozycji pozyskania nowych zawodników nie skorzystali z tej możliwości z powodu zbyt dużych wymagań finansowych.

Ideą klubu pozostaje promowanie naszej leszczyńskiej młodzieży, który ma być największy transferem w nadchodzącym sezonie. Nasi juniorzy starsi w minionym sezonie okazali się najlepsi w Wielkopolsce, a w barażach o centralną ligę minimalnie przegrali z GKS Bełchatów. Jak widać jest w nich wielki potencjał i naszym obowiązkiem jest go wykorzystać. Teraz przez cały okres przygotowawczy wszyscy trenowali pod okiem trenera Jędrzeja Kędziory oraz jego asystenta Przemysława Kowalskiego i jak sami szkoleniowcy mówią kilku z nich ma szansę występu już w najbliższą sobotę.

Być może dołączy do nas jeszcze jeden nasz wychowane Konrad Juskowiak, który zgłosił chęć powrotu do Polonii. Obecnie są prowadzone rozmowy z Wartą Poznań.

Dodatkowo wprowadzając naszą młodzież na salony IV ligi klub może skorzystać z zastrzyku finansowego dzięki Pro Junior System, który został wprowadzony w obecnym sezonie.

Kadra 2018/2019:
Bramkarz: Jakub Krzyżostaniak, Kacper Tobółka (Jr), Marcin Brambor (Jr), Mikołaj Sroczyński (Jr)
Obrońcy: Fryderyk Kokot, Przemysław Kowalski, Kacper Brodziak, Łukasz Bugzel, Tomasz Wiśniewski, Marcin Kołodziejski, Michał Skrzypczak (Jr), Wiktor Goryniak (Jr)
Pomocnicy: Łukasz Gryziecki, Tomasz Zawidzki, Damian Nowak I, Damian Nowak II, Michał Płocharczyk, Jakub Rerak, Łukasz Glapiak, Kacper Robaczyński, Karol Smoła, Mikołaj Karolczak (Jr), Jakub Matuszewski (Jr), Rajmund Siecla (Jr), Jędrzej Tonkiewicz (jr), Patryk Łuczak (Jr)
Napastnicy: Mateusz Witkowski, Jędrzej Wydmuch, Artur Krawczyk, Paweł Stachowiak (Jr)

Trener: Jędrzej Kędziora
II Trener: Przemysław Kowalski
Trener Bramkarzy: Marcin Andersz
Kierownik: Jerzy Okoniewski
Analityk: Jacek Justkowiak