Młodzież pograła

Jako pierwsi w sobotę o 11:00 juniorzy młodsi podejmowali Krobiankę Krobię. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 2:3, a bramki zdobyli Stachowiak i Matuszewski. Warto dodać, że podopieczni Przemysław Kowalskiego dwa dni wcześniej podejmowali Koronę Piaski z która wygrali 4:1. Sam szkoleniowiec zapytana o ocenę tych dwóch spotkań uznał, że „Cel został osiągnięty”.

Tego samego dnia, ale dwie godziny później nasz pierwszy zespół trampkarzy podejmował drużynę juniora młodszego MTSu Pawłowice. Oto relacja:
Trampkarze z rocznika 2002 Polonii 1912 Leszno rozegrali dziś na stadionie im. Smoczyka w Lesznie mecz sparingowy z Juniorem Młodszym MTS Pawłowice. Trenerzy umówili się na rozegranie trzech tercji po 20, 20 i 30 min. Mecz rozpoczął się od nieco chaotycznej gry w obronie piłkarzy Polonii, co zaowocowało dwoma bramkami gości z rzutów rożnych i pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 0:2. W drugiej jednak Poloniści rozpoczęli pogoń i po kolejnych 20 minutach zmniejszyli rozmiary strat do jednej bramki po golu Patryka Stachowiaka przy asyście Oskara Wulke. W ostatniej tercji Polonia już przeważała, czego efektem były dwie kolejne bramki Polonii: Krystiana Vogela przy asyście Oskara Wulke i Jakuba Harendarza przy asyście Miłosza Nowaka. Cały mecz zakończył się zwycięstwem Polonii 3:2.

Natomiast juniorzy starsi w ostatnim swoim sprawdzianie przed ligą zmierzyli się z zespołem seniorów Piasta Poniec. Jako pierwszy do siatki trafił Tomasz Zawidzki, a jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Patryk Mroczek. Po zmianie stron gości zdołali zdobyć jedną bramkę i cały mecz zakończył się zwycięstwem podopieczni Karola Misia 2:1.