NA SZCZEBLU CENTRALNYM czyli JAK RADZĄ SOBIE NASI

Ekstraklasa już się rozpędziła a w ten weekend rozpoczynają walkę o ligowe punkty I i II liga. Sprawdzamy jak sobie radzą w drużynach na szczeblu zawodnicy, którzy w swoim CV mają wpisaną drużynę Stainer Polonii Leszno.

Na najwyższym szczeblu rozgrywkowym na wiosnę możemy zobaczyć jedynie bramkarza Darek Szczerbal, który zbiera doświadczenie w Śląsku Wrocław. Na regularną grę Darek co prawda nie ma na razie szans ale liczymy, że pojawią się jakieś możliwości pokazania swoich dobrych umiejętności. Barwy klubowe zmienił również Jakub Apolinarski, który na zasadzie wypożyczenia trafił w styczniu z Rakowa Częstochowa do Warty Poznań. Klub z Dolnej Wildy walczy o awans do ekstraklasy i „Apo” ma szansę pomóc klubowi, w którym również się szkolił w realizacji tego celu. Liczymy na dobrą grę Jakuba.
Do walki o czołowe lokaty powinna w I lidze dołączyć także Olimpia Grudziądz. Obecnie drużyna z Pomorza zajmuje wysokie 5 miejsce i nie pozostaje bez szans w walce o awans. Do drużyny w zimowej przerwie dołączył wychowanek Stainer Polonii Marcin Szeibe. Jesteśmy bardzo ciekawi jak poradzi sobie Marcin na I ligowych boiskach.
Zupełnie inne nastroje panują w Odrze Opole gdzie od kilku lat gra Szymon Skrzypczak. Drużyna po rundzie wiosennej znajduje się w strefie spadkowej i celem nr 1 drużyny „Skrzypy” będzie na pewno utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy. W ostatnim sparingu z Zagłębiem Sosnowiec napastnik rodem z Leszna popisał się hat trickiem oraz zaliczył asystę.
7 marca ruszają natomiast rozgrywki CLJ U18. Na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej juniorów zobaczymy dwóch byłych zawodników drużyn młodzieżowych Polonii tj. Mikołaj Wawrzyniak w drużynie Śląska Wrocław oraz Antek Prałat w Lechu Poznań. Antek dobrze grał w zimowych meczach sparingowych a swoją premierową bramkę zdobył w konfrontacji z Unionem Berlin. Otrzymał także szansę od trenera Ulatowskiego pokazania się w sparingu drugoligowej drużyny rezerw „Kolejorza”.
Będziemy śledzić poczynania naszych byłych piłkarzy, którym życzymy jak najlepszych występów.