NIEUDANA INAUGURACJA

Od porażki sezon 2019/2020 rozpoczęli leszczyńscy piłkarze. W 1 kolejce Stainer Polonia przegrała na wyjeździe z Pogonią Nowe Skalmierzyce 2:4.

Mecz rozpoczął się w sposób wymarzony dla naszego zespołu. Już w 12 minucie do siatki trafił Piotr Sarbinowski. Radość leszczynian trwała jednak krótko, bo dosłownie po 180 sekundach wyrównał Marcin Lis. Co gorsza, w 22 minucie kolejną bramkę dla gospodarzy zdobył Tomasz Kaczmarek i mieliśmy 2:1. Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza połowa, dał o sobie znać Jakub Rerak, który doprowadził do remisu po 2. W drugiej połowie, biało-czerwoni nie ustrzegli się błędów, co wykorzystał przeciwnik. W 54 minucie gola ustrzelił Paweł Korczak, a chwilę później to samo uczynił Dawid Kuczyński. Pomimo jeszcze kilku szans z obu stron, rezultat nie uległ zmianie i Pogoń zwyciężyła 4:2.

Następne spotkanie podopieczni Jędrzeja Kędziory rozegrają w czwartek w Ostrowie Wlkp. Ich rywalem będzie tamtejsza Centra. Pierwszy gwizdek sędziego o godz. 11:00.

(tekst: Łukasz Kaczmarek – leszczynskisport.pl)