Odkupić winy

W niedziele popołudnie Stainer Polonia Leszno zmierzy się w Koźminie Wielkopolskim z miejscowym Białym Orłem. Poloniści za wszelką cenę będą chcieli zmazać plamę po ostatnim meczu i do Leszna przywieść komplet punktów.

Teoretycznie można powiedzieć, że lepszego rywala podopieczni Jędrzeja Kędziory nie mogli mieć na tą okoliczność. Nasi rywale to nie ten sam zespół co na jesień, gdyż trener jak i kilku podstawowych graczy zobaczyć można w barwach LKS Gołuchów oraz Jaroty Jarocin. Braki te nie zostały uzupełnione tak wartościowymi graczami co widać po wynikach na wiosnę. Podopieczni Dariusza Maciejewskiego zdobyli zaledwie 3 punkty po remisach z Kanią Gostyń, Odolanovią Odolanów oraz Koroną Piaski. Forma strzelecka również nie jest imponująca, gdyż zawodnicy Białego Orła zdobyli tylko 4 bramki, a stracili 20. Jednak każdy mecz jest inny i nie można za dużo patrzeć na to co było tylko skupić się na niedzielnym pojedynku.

Do końca sezonu pozostały już tylko trzy mecze i najprawdopodobniej ciężko będzie wskoczyć na 6 pozycję, tym bardziej, że wczoraj LKS Gołuchów pokonał Rawię Rawicz i aby dogonić LKS musiałbym dwa mecze ostatnie przegrać, a my wszystkie trzy wygrać. Dlatego pozostaje nam „walka” z Turem Turek o 7. lokatę, która może dać awans do nowej IV ligi, choć o tym decydować będzie utrzymanie się odpowiednich drużyn w II i III lidze.

Reasumując celem na najbliższe trzy mecze podopiecznych Jędrzeja Kędziory są 3 zwycięstwa, która zapewnią nam 7. pozycję w tabeli.