OLIMPIA POKONANA!

Stainer Polonia 1912 Leszno rozkręca się w IV lidze. W sobotę pokonała na wyjeździe Olimpię Koło 4:0 (2:0). To kolejne, wysokie zwycięstwo leszczyńskiego zespołu, który tydzień wcześniej rozgromił u siebie aż 8:1 OTPS Winogrady Poznań.

Poloniści mieli mecz pod kontrolą. Prowadzenie uzyskali już w 13 min. Po centrze z rzutu wolnego piłkę głową posłał do siatki Wiśniewski. Dwie minuty później było już 2:0 dla gości. Po dośrodkowaniu Sarbinowskiego ładnego gola uderzeniem z woleja zdobył Smoła. Do przerwy w zespole Polonii dogodną okazję do zdobycia bramki miał jeszcze Moryson. Gospodarze w I połowie ani razu nie zagrozili bramce Polonii.

Dwie minuty po przerwie trzeciego gola dla naszego zespołu po składnej akcji zdobył Bzdęga, który silnie strzelił z około 18 metrów. Wysokie prowadzenie pozwoliło trenerowi Polonii dokonać trzech zmian w składzie. W 68 min. wynik meczu ustalił Moryson, który dobił do bramki piłkę odbitą od słupka po strzale Bzdęgi z rzutu wolnego. Polonia mogła wygrać jeszcze wyżej, ale nie wykorzystała kilku dogodnych sytuacji.

– Zespół zagrał lepiej niż tydzień wcześniej – powiedział po meczu Jędrzej Kędziora, trener Polonii. – Zaprezentowaliśmy dobrą, szczelną obronę. Nasze akcje były szybkie, bardziej dynamiczne i zdecydowane. Zagraliśmy dojrzale, przez większość meczu potrafiliśmy być w posiadaniu piłki i wyprowadzać ataki pozycyjne. Mieliśmy jednak też słabsze, bardziej statyczne fragmenty gry. Musimy wyeliminować te przestoje. Paradoksalnie, do poprawienia jest także skuteczność, bo trochę kulało wykończenie akcji. Wiem, że zespół stać na jeszcze lepszą, bardziej kreatywną grę.