Ostatnia niedziela sierpnia ostatnim dzień Turnieju z Okazji 100-lecia Powrotu Leszna do Macierzy

Organizatorzy przed turniejem bacznie przyglądali się prognozie pogody bo wszystkie znaki na niebie i ziemi mówiły, że może to być bardzo deszczowy dzień. Na całe szczęście tegoroczna pogoda podczas wszystkich dni turnieju była doskonała, więc i podczas zmagań rocznika 2010 nie rozczarowała młodych adeptów piłki nożnej.

11 ekip rozpoczęło swoje mecz o punktualnie o godz. 9:00. Trzy przygotowane boiska pozwalały na rozgrywanie meczów tylko z krótkimi przerwami na uzupełnienie płynów i uwagi trenerów. Niestety z powodu nieobecności jednej z ekip nie udało rozegrać się wszystkich zaplanowanych spotkań jednak nie przeszkodziło to w dużej intensywności gier i wspaniałej rywalizacji sportowej z nutką historii Miasta Leszna.
Tradycyjnie już po rundzie wstępnej wykrystalizowały się dwie grupy: „Liga Mistrzów” oraz „Liga Europy”, dzięki czemu do ostatniego meczu rywalizacja toczyła się na wysokim poziomie. Zwycięzcą ostatniego dnia Turnieju została drużyna LKS Ślesin. Z bardzo dobrej strony pokazały się również dwie ekipy Akademii z Leszna. Football Academy zajęło trzecie miejsce, a ich rówieśnicy z Akademii Piłkarskiej Reissa Leszno uplasowali się na piątej pozycji.

Klasyfikacja końcowa:
„Liga Mistrzów”

1. LKS Ślesin
2. APR Konin
3. FA Leszno
4. APG Wołów
5. APR Leszno
6. Korona Zakrzewo

„Liga Europy” zakończona została bez klasyfikacji a udział w niej wzięli:

Korona Wschowa, APR Kępno, Piast Żmigród, Górnik Polkowice oraz Promień Krzywiń

Najlepszy bramkarz:

Michał Łupicki – FA Leszno

Najlepszy zawodnik:

Piotr Olejniczak – LKS Ślesin

Niestety był to już ostatni dzień z serii naszych sierpniowych Turniejów z Okazji 100-lecia Powrotu Leszna do Macierzy. Już niebawem przedstawimy podsumowanie i relację z wszystkich dni rywalizacji na Kompleksie Boisk Sportowych im. Zdzisława Adamczaka w Lesznie.

Dziękujemy:
Pan Prezydent Łukasz Borowiak – za objęcie cyklu turniejów Honorowym Patronatem.
Miasto Leszno
Wielkopolski ZPN
EX’S Sport