PIERWSZE TAKIE SPOTKANIE

„ Ten, kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości, ani nie ma prawa do przyszłości” – J. Piłsudski

To był bardzo intensywny dzień ale i ważny dla naszego klubu. Przed południem pracowaliśmy dla przyszłości organizując pierwsze śniadanie biznesowe Polonia Biznes Klubu a krótko po godzinie 17 mieliśmy olbrzymi zaszczyt ale i przyjemność gościć dawnych działaczy, trenerów oraz zawodników Polonii 1912 Leszno.

Kiedy podjęliśmy się tworzenia KP Polonia 1912 Leszno jedną z rzeczy jakie zostały zapisane w statucie była kwestia poszanowania historii oraz tradycji naszych poprzedników. Bardzo chcieliśmy aby te słowa nie były tylko pustym sloganem. Mimo, że jako klub skromnie gospodarujemy postanowiliśmy, że najlepszym sposobem – na pewno oczekiwanym przez byłych zawodników, działaczy oraz trenerów – będzie organizacja spotkań, na których będzie można powspominać w miłym gronie dawne czasy. I tak doszło dzisiaj w restauracji ORLIK w Zaborowie do pierwszego z takich spotkań, na którym gościliśmy blisko 30 osób z dawnych lat. Dobrymi duchami tego spotkania byli kierownik Władysław Woźny oraz p. Zenon Sokołowski, którzy podjęli się trudu odszukania, zaproszenia i zorganizowania spotkania. Samo spotkanie spotkało się z życzliwym wsparciem władz miasta. Dziękujemy, że mimo nawału obowiązków w spotkaniu wzięli udział Wiceprezydent Leszna Piotr Jóźwiak oraz Naczelnik Wydziału Kultury I Sportu Tomasz Szymański. 
Spotkanie toczyło się w bardzo miłej atmosferze, było wiele wspomnień i wzruszeń. Każdy z gości otrzymał skromny ale praktyczny prezent, który mamy nadzieję przyda się w życiu codziennym. Była też okazja do wspólnych fotek.
Będziemy robić wszystko aby takie spotkania odbywały się cyklicznie w coraz większym gronie.