PKS ZDOBYTY

Skromne, ale jakże cenne zwycięstwo wyjazdowe odnieśli w sobotę piłkarze Polonii 1912 Leszno. Podopieczni Karola Misia pokonali na wyjeździe PKS Racot 1:0.

Faworytem sobotniej potyczki byli goście. Mimo tego mecz do najłatwiejszych nie należał. W pierwszej połowie zarówno PKS, jak i Polonia wykreowały po kilka dogodnych sytuacji. W 32. minucie gospodarze mieli mnóstwo szczęścia, a skórę miejscowym uratowała poprzeczka.

Po zmianie stron ładnym golem z szesnastego metra popisał się Patryk Gendera, dla którego był to czwarty gol w czwartym meczu rundy wiosennej. Chwilę później mogło być 2:0, ale futbolówka znowu zatrzymała się na poprzeczce bramki Racotu. W 76. minucie podopieczni Karola Misia otrzymali rzut karny, ale strzał Wiśniewskiego obronił Tomczak.  Ostatecznie więcej bramek nie padło i Polonia 1912 Leszno pokonała PKS Racot w stosunku 1:0.

Zwycięstwo skromne, ale bardzo istotne. Punkty straciła Krobianka Krobia, a to pozwoliło leszczynianom umocnić się na drugiej pozycji w tabeli, premiowanej grą w barażu o IV ligę.