Po pierwszy punkty do Słupcy!

 

Zespół Polonii 1912 Leszno piłkarską wiosnę rozpoczął od rozegranego jeszcze jesienią, zwycięskiego spotkania z Ostrzeszowem, ale ta właściwa piłkarska wiosna nastaje właśnie teraz, 12 marca. Poloniści wybiorą się tego dnia do Słupcy.

Spoglądając na tabelę ligową obie drużyny dzieli zarówno spora różnica punktowa, jak i duża różnica miejsc. Poloniści zajmują 4 miejsce z dorobkiem 32 punktów. SKP, sobotni rywal jest dziesiąta i ma w dorobku tylko 15 ,,oczek”. Wynik rywala jest co najmniej rozczarowujący, bo to drużyna, która co roku walczyła w górnej części tabeli.

Zespół to, którego nie można jednak lekceważyć. Jedenastka zdolna do sprawiania niespodzianek, a do tego na tę chwilę musząca martwić się o ligowy byt, więc i bardzo zmotywowana.

W Lesznie spokój, choć nie taki do końca. Pech nie opuszcza Jakuba Reraka, który znów ma złamaną kość śródstopia i logiczne jest, że nie wróci tak szybko na piłkarskie murawy.

To ta sama noga, którą miał kontuzjowaną jeszcze jesienią. Być może ta kość dobrze się nie zrosła i stąd kolejny problem. Piłkarz jedzie na konsultacje lekarskie i zobaczymy co dalej – mówi Waldemar Jędrusiak, trener Polonii.

Szkoleniowiec w przerwie zimowej prowadził rozmowy z potencjalnymi piłkarzami, którzy mogliby wzmocnić zespół. Z rozmów jednak niewiele wyszło. Kadra pozostała bez zmian, a dodać musimy ubytek w postaci Bogumiła Ceglarka, który swoją przyszłość wiąże z wojskiem i przebywa na wojskowym szkoleniu w Szczecinie.

Mimo tych problemów, chcemy walczyć w każdym spotkaniu o punkty. Były jeszcze inne problemy zdrowotne, ale zarówno Miłosz Lokś, jak i Krzysztof Konieczny powinni być gotowi do gry. Była jeszcze kontuzja wybicia barku przez Krzysia Jankowskiego w sparingu z Miedzią Legnica. W rundzie rewanżowej wszystkie trzy zespoły, które nas wyprzedzają przyjeżdżają na Strzelecką. Na pewno powalczymy. Wiosnę chcemy otworzyć zwycięstwem. Rywal jednak ma o co walczyć, więc spodziewamy się trudnej przeprawy – dodał Jędrusiak.

Pojedynek w Słupcy rozegrany zostanie w najbliższą sobotę, 12 marca, a rozpocznie się o godzinie 15.00.