Pokazali charakter!

W pierwszej połowie rywal grający z bardzo silnym wiatrem zepchnął nasz zespół do obrony co skutkowało całą serią rzutów rożnych. Jeden z nich 26 min. skończył się stratą bramki i rywal objął prowadzenie. W 34. minucie podopieczni Jakuba Pujanka stracili drugą bramkę po uderzeniu przeciwnika zza pola karnego. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Druga część rozpoczęła się od szybkich ataków Polonistów i po jednym z nich oglądaliśmy bramkę kontaktową. Bardzo ładną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Paweł Bieniek i po dośrodkowaniu w pole karne na bramkę zamienił Mikołaj Turbański. W 68 min bramkę był już remis. Tym razem po dośrodkowaniu z drugiej strony, Michała Kaźmierczaka bramkę zdobył Łukasz Kachel. Te dwa gole dodały jeszcze więcej animuszu w działa Polonistów i w 71 min spotkania zdobywamy trzecią bramkę. Piękną asystą popisuje się najmłodszy zawodnik naszej drużyny Jędrzej Tonkiewicz(rocznik 2000), który tym samym debiutował w zespole juniora starszego, a sytuację na bramkę zamienia Marcin Pitrowski. W końcówce spotkania Tomek Zawidzki podwyższał prowadzenie na 4:2 i takim wynikiem kończy się spotkanie. Zespół w tym meczu pokazał charakter i ducha walki, miejmy nadzieję, że jest to początek dobrej serii podopiecznych Jakuba Pujanka.

Polonia 1912 Leszno – Mieszko Gniezno 4:2 (0:2)

Bramki:
0:1 ?
0:2 ?
1:2 Turbański
2:2 Kachel
3:2 Pitrowski
4:2 Zawidzki

Skład: Jakub Wojciechowski(b),Paweł Bieniek, Łukasz Kachel, Michał Kaźmierczak (70.Miłosz Janiszewski), Krzysztof Moksiewicz, Marcin Pitrowski(90+2,Dominik Pierzchała), Mikołaj Turbański (78,Arkadiusz Kaczmarski), Tomasz Zawidzki (89,Patryk Marciniak), Maciej Weber, Kajetan Dajewski (46.Jędrzej Tonkiewicz), Jędrzej Nowacki.

Rez: Damian Robaszewski, Miłosz Janiszewski, Arkadiusz Kaczmarski, Patryk Marciniak, Dominik Pierzchała, Rafał Ratajczak, Jędrzej Tonkiewicz.

{phocagallery view=category|categoryid=31}