Przegrywamy 1:2… ale dziękujemy za frekwencję!

Oba zespoły do prezentacji wyprowadziła młodzież z Football Academy. Potem rozgorzała walka, jak na derby przystało. Mecz toczył się w żywym tempie, ale do przerwy licznie zgromadzeni kibice nie zobaczyli bramek, choć okazje ku temu były z obu stron. Sporo zamieszania robił szczególnie eks-polonista Wojciech Bzdęga, który bardzo chciał się przypomnieć leszczyńskiej publiczności. Groźny był też niezwykle doświadczony Grzegorz Chorała. Gospodarze również stwarzali sytuacje podbramkowe, a najdogodniejszą w pierwszych 45 minutach miał Michał Płocharczyk. Po jego strzale piłkę z największym trudem odbił bramkarz Rawii.

Po przerwie goście dość szybko objęli prowadzenie, a wszystko za sprawą najskuteczniejszego w ich zespole Marcin Masełkowskiego. W rewanżu powinien był trafić Marciniak, ale zmarnował dogodną sytuację. To się zemściło i po chwili Rawiczanie cieszyli się po raz drugi. Kontrę Rawii sfinalizował Patryk Musiałowski i zrobiło się (0:2). Sytuacja Polonistów stała się nie do pozazdroszczenia. Ci jednak się nie podłamali. Przejęli inicjatywę, atakowali i w 68 minucie do siatki trafił kapitan zespołu Artur Krawczyk. Kontaktowy gol dał nadzieję gospodarzom na choćby remis. Do końca przeważała Polonia, atakowała, ale Rawia nie popełniła żadnego błędu w defensywie i wywiozła z Leszna ważne dla siebie trzy punkty oddalające zespół od strefy spadkowej.

Skuteczność to jest klucz do sukcesu, bo tego dzisiaj zabrakło podopiecznym trenera Waldemara Jędrusiaka. O całą resztę pretensji mieć nie można.

Dopisali kibice, dla których w przerwie zorganizowano konkurs z nagrodami. Była wspomniana eskorta młodej utalentowanej młodzieży, która wyprowadzała zespoły do prezentacji, a w przerwie rozegrała pokazowy mecz, no i tylko wyniku zabrakło. Liczymy jednak, że do trzech razy sztuka i po remisie w Słupcy i porażce z Rawią w kolejnym spotkaniu nasz zespół zapisze po swojej stronie pełną pulę.

Polonia 1912 Leszno – Rawia Rawag Rawicz 1:2 (0:0)
50’ Marcin Masełkowski (0:1)
57’ Patryk Musiałowski (0:2)
68’ Artur Krawczyk (1:2)

Skład Polonii Leszno: Dariusz Szczerbal – Artur Jęsiek, Krzysztof Konieczny, Łukasz Bugzel, Przemysław Kowalski – Miłosz Lokś, Łukasz Glapiak, Michał Marciniak (Patryk Gendera), Kamil Pawlicki, Artur Krawczyk (Jędrzej Wydmuch) – Michał Płocharczyk

Skład Rawii Rawicz: Karol Danek – Patryk Wawrzyniak, Bartosz Materkowski, Kamil Mielcarek (Mariusz Molka), Damian Walkowiak – Grzegorz Chorała (Kamil Duda), Tomasz Skrzypczak, Patryk Musiałowski (Łukasz Buliński), Stanisław Kołeczko, Marcin Masełkowski (Tomasz Wawrzyniak), Wojciech Bzdęga