Przełamać niemoc

Ubiegłotygodniowa porażka w Nowych Skalmierzycach wprowadziła nas w minorowy nastrój. Cóż z tego, że gramy piękne akcje, przeważamy i wypracowujemy dogodne sytuacje gdy ta przeklęta futbolówka nie chce znaleźć drogi do siatki rywala.

Na domiar złego łatwo tracimy bramki, których konsekwencją jest ryzykowna gra, nerwy i niestety kolejne stracone gole. Troszkę humory poprawiliśmy sobie w środę zwycięstwem nad Heliosem Czempiń 4:2 w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Cieszy powrót „Krawca” do składu i strzelony gol. Kto jak nie on ma pomóc w drużynie w trudnych chwilach. No ale rywal dzisiaj nie byle jaki. Wygrać z liderem będzie niezwykle trudno ale jest to możliwe.

Sobotnie spotkanie rozgrywamy w ramach wielkiego pikniku Leszczyńskiego NGO – to spotkanie działających w naszym mieście organizacji społecznych, klubów sportowych i innych podmiotów tzw. trzeciego sektora. To wielkie święto tych, którzy poświęcają swój czas, swoje życie dla innych aby żyło się przyjemniej. Nie mogło oczywiście zabraknąć w tym gronie Stainer Polonii Leszno a ponieważ sobota to dla nas dzień meczowy właśnie poprzez rozegranie tego spotkania chcemy zaznaczyć swój udział w ramach NGO.

NASI GOŚCIE
Lubuszanin Trzcianka to drużyna z północy Wielkopolski, z którą nie mieliśmy okazji do tej pory się zmierzyć. Sytuacja naszych dzisiejszych gości jest diametralnie inna niż Stainer Polonii – Lubuszanin z 7 wygranymi i zaledwie jedną porażką – doznaną w 1 kolejce – jest liderem IV ligi i z pewnością jest faworytem dzisiejszego spotkania. Przyjezdni są niezwykle bramkostrzelnym zespołem – dość powiedzieć, że przed tygodniem rozgromili Krobiankę 5:0 a w meczu Pucharu Polski znokautowali Błękitnych Kuźnica Czarnkowska 8:0. Najlepszym strzelcem ekipy z Trzcianki jest ciemnoskóry piłkarz rodem z Wybrzeża Kości Słoniowej Orlande Kpassa, który ma już na swoim koncie 8 bramek. Zawodnik ten w ubiegłym sezonie występował w I ligowym Drutexie Bytów.