Przełamać złą passę 

Dzisiaj punktualnie o 12:30 podopieczni Jędrzeja Kędziory udadzą się w podróż do Turka, aby o 17:00 rozegrać zaległy mecz. Po trzech remisach i porażce Poloniści chcą w końcu odnieś upragnione zwycięstwo przed arcytrudnym niedzielnym meczem z liderem tabeli Victorią Września. 

Jak sam trener Kędziora przyznaje obecnie gramy lepiej oraz stwarzamy sobie więcej okazji bramkowych niż w rundzie jesiennej, ale nie zdobywamy bramek. Gdyż w poprzedniej rundzie na dwie okazji zdobywaliśmy trzy bramki. Dlatego też, mamy nadzieję, że ta niemoc strzelecka zostanie przełamana w końcu przyjdą upragnione wyniki. Warto, jednak zaznaczyć, że do Turka jedziemy bez kilku podstawowych zawodników, którzy pauzują za kartki (Rerak, Wiśniewski) oraz Łukasza Glapiaka. 

Nasz rywal pomimo porażki w Lesznie został zapamiętany jako solidy zespół. W obecnej rundzie zdobył 6 punktów. Wygrali 4:0 z PKS Racot, natomiast pozostałe mecze remisowali dwa razy 0:0 i raz 1:1. Obecnie nasi dzisiejsi rywale mają 30 punktów i zajmują 8 miejsce. Dlatego też dla układu tabeli jest to bardzo ważny mecz dla obu ekip.