Przywrócona nadzieja

Stainer Polonia Leszno zremisowała w pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-18 ze GKS Bełchatów 2:2. Podopieczni Przemka Kowalskiego, pomimo, że po kwadransie gry przegrywał 0:2 pokazali charakter i zdołali doprowadzić do remisu.

Rywale rozpoczęli mocno i z dużą intensywnością co w efekcie przyniosło im dwie bramki. Poloniści jeszcze przed przerwą za sprawą Jakuba Matuszewskiego zdobyli bramkę kontaktową. Po zmianie stron w początkowej fazie to GKS nadal dominował, ale z biegiem czasu mecz się wyrównał.  W 86 minucie Paweł Stachowiak wyszedł na czystą pozycję, lecz Jakub Kozica sfaulował go przed polem karnym za co obejrzał czerwoną kartkę. Natomiast w 93 minucie Michał Skrzypczak świetnie dograł z rzutu wolnego piłkę w pole karne, gdzie głową lot futbolówki przedłużył Stachowiak, a całą akcję zamknął Wiktor Goryniak, który ustalił wynik meczu na 2:2.

W najbliższą środę rewanżowy pojedynek odbędzie się na stadionie przy ul. Sportowej 3o godz. 17:00.