Relacje z gier kontrolnych zespołów młodzieżowych

Rozgrywki ligowe naszych grup młodzieżowych startują w najbliższą środę. Juniorzy starsi oraz dwie drużyny trampkarza rozpoczną 15 sierpnia, trzy dni później zainauguruje junior młodszy, natomiast młodzik swoje mecze rozpocznie w pierwszy weekend września.

Formę swoją wszystkie zespoły szlifowały w Lesznie na obiektach MOSiR. W tym czasie odbyło się wiele treningów oraz gier kontrolnych.

Junior Starszy A1
Podopieczni Waldemara Jędrusiaka rozegrali trzy mecze sparingowe. Pierwszy w Buczu z Chrobrym Głogów. Mecz zakończył się zwycięstwem 3:2 rywali, choć po pierwszej połowie było 2:0 dla Nas. W minioną środę do Leszna przyjechał zespół seniorów Piasta Poniec. Mecz również zakończył się porażką naszych juniorów 2:4. Dziś w swoim ostatnim meczu podopieczni Jędrusiaka pokonali 7:0 Dąb Przybyszów. W wszystkich meczach trener do dyspozycji miła chłopaków z rocznika 2001 oraz 2002. Bo większość zawodników z 2000 rocznika trenuje z pierwszym zespołem oraz rozpoczął ligowe rozgrywki. W swoim pierwszym meczu ligowym juniorzy starsi Stainer Polonii zmierzą się z w Pleszewie z miejscową Stalą.

Junior młodszy B1
Zespół prowadzony przez Jakuba Pujanka ma za sobą również cztery mecze kontrolne. Pierwsza dwa rozegrał w Buczu. Jako pierwszy z Kanią Gostyń. W tym meczu przez większą część Poloniści prowadzili 2:0, później po zmianach rywale przejęli inicjatywę i ostatecznie zwyciężył 3:2. Z Chrobrym leszczynianie dostali solidną lekcję, bo rywal zdobył, aż siedem bramek. 8 sierpnia do Leszna przyjechał zespół Wart Śrem. W tym meczu również trener Jakub Pujanek nie mógł skorzystać z rocznika 2002. Sam mecz źle nie wyglądał i więcej gry mieli Poloniści, lecz to rywale zdobyli pięć bramki, a my dwie. Natomiast dzisiaj do Leszna przyjechał zespół Unii Swarzędz rocznika 2003. Lepsi z tej potyczki wyszedł nas zespół wygrywając 5:0. Przed naszymi juniorami ostatnim mecz we wtorek z Górnikiem Polkowice w najbliższy wtorek. Mecz ligowy ze względu na absencje zdrowotną trener Pujanka, odbędzie się 18 sierpnia w Ostrowie Wlkp.

Trampkarz C1
Zespół ten od nowego sezonu prowadzony jest przez nowego trenera Łukasza Dziewiątkę. Na początku przygotowań zagraliśmy mecz z Gromem Czacz gdzie padł remis 2:2. Następnie przyszło Nam zagrać z drużyną juniora A2, mocnym fizycznie zespole z Wilkowic. Mecz ten zakończył się porażką 2:4. Kolejnym etapem przygotowań były wygrane pojedynki z dwoma zespołami występujący w lidze wojewódzkiej, odpowiednio z Football Academy Ostrów Wielkopolski 8:0 oraz Koziołek Poznań 6:0. W ostatnim meczu kontrolnym przed ligą niespodziewanie wypadł przeciwnik. Mimo tego udało się zagrać ponownie z Koroną Wilkowice. Nasz zespół po ładnej grze wygrał to spotkanie 1:0. W między czasie odbyła się również gra wewnętrzna z grupą trenera Karola Misia. Zespół trampkarza czeka na pierwszą ligową potyczkę, która odbędzie się 15 sierpnia z Mieszko Gniezno.

Trampkarz C2
Dla podopiecznych Karola Misia czeka duże wyzwanie. Przejście z małego boiska na duże i to od razu na boiska zespół z Wielkopolski. Jednak patrząc na kadrę oraz przygotowania zespołu Karola Misia napawa dużym optymizmem. Nasi trampkarze swój pierwszy mecz kontrolny przegrał z Kanią Gostyń 3:1. Następnie rozgromił zespół Koziołka Poznań 14:3, a na dzisiejszy mecz sparingowy nie przyjechał zespół Astry Krotoszyn 🙁 Ponadto trampkarze młodsi rozegrali mecze wewnętrzne z naszymi zespołami C1 i D1.

Młodzik D1
Nasza najmłodsza grupa swoje mecze ligowe rozpocznie najpóźniej, bo dopiero we wrześniu. W związku z tym tylko dwie gry podopieczni Mateusza Tomczaka mają za sobą. Pierwszą grę wewnętrzną z Trampkarzem C1 i dzisiaj z Kania Gostyń. Zespół ten jest zupełnie nowy i potrzebuje czasu, aby zgrać się. Do ligi jest dużo czasu, więc liczymy, że owocnie to wykorzystają.

Dziewczyny
Nasza Kobieca drużyna trening wznowiła na początku sierpnia, a dzisiaj rozegrały pierwszy mecz kontrolny, w którym pokonały swoje rywali z ligi Grom Czacz 8:0.