Na derby do Kościana

Według kalendarza to spotkanie miało się odbyć w Lesznie, ale ze względu na remont bieżni stadionu lekkoatletycznego mecz ten odbędzie się w Kościanie. Na boisku Polonii do rewanżu dojdzie w rundzie rewanżowej.

To bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli. Obra jeszcze w tym sezonie nie przegrała. Do tej pory odnotowała 7 zwycięstw i 2 remisy, co daje 23 punkty i fotel wicelidera.

Poloniści też spisują się dobrze. Wygrali siedem kolejnych spotkań i mają już tylko punkt do wspomnianej Obry.. Jednak trener Waldemar Jędrusiak ma pewne problemy kadrowe. Podczas ostatniego spotkania w Kole kontuzji nabawili się Rerak, Gendera oraz Wydmuch.

W Kościanie nie zagra na pewno ten pierwszy, który ma pękniętą kość śródstopia. Występ dwóch pozostałych graczy też stał pod znakiem zapytania.

Wierzymy jednak, że szkoleniowiec Polonii umiejętnie poskłada drużynę i ta powalczy o dobry wynik. To tak naprawdę pierwszy poważny test dla zespołu, nie licząc wpadki na otwarcie w Ostrzeszowie. Początek spotkania w Kościanie o godzinie 15.00.