Sprawiedliwy remis

Mecz zapowiadał się bardzo ciekawie, bo LKS w ostatnich swoich meczach pokonał Górnika Konin oraz właśnie Obrę Kościan. Jednak podopieczni Waldemara Jędrusiaka stanęli na wysokości zadania i dzielnie stawili czoła doświadczonemu zespołowi rywali. W 26 minucie po rzucie rożnym piłkę do własnej siatki wpakował znany w Wielkopolsce Maciej Scherfchen były gracz Lecha Poznań czy Polonii Warszawa. Po tym golu nasz zespół nieco śmielej zaatakował i wydawało się, że podwyższymy wynik, lecz brakowało wykończenia. A w 37 minucie błąd naszej defensywy wykorzystał Mariusz Olczyk i do przerwy był remis 1:1. W przerwie odbył się konkurs rzutów karnych dla kibiców, który zwyciężył Jakub. Po zmianie stron mecz głównie toczył się w środkowej strefie boiska. Oba zespołu pomimo stworzonych sobie okazji nie potrafił skutecznie ich wykończyć i całe spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Teraz nasz zespół czeka dwutygodniowa przerwa, gdyż w weekend miał odbyć się mecze z Gromem Wolsztyn. Jednak związku z tym, że ten zespół się wycofał mecz został zweryfikowany jako walkower.

Bramki:
– 1:0 Maciej Scherfchen (26′ samobójcza)
– 1:1 Mariusz Olczyk (37′)

Polonia: Szczerbal – Bugzel, Gendera(Ceglarek 75′), Jankowski, Konieczny, Kowalski, Krawczyk, Lokś, Pawlicki, Płocharczyk, Ramota(Rerak 46′)